INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 28. NIEDZIELA ZWYKŁA, (11.10.2020).

 • Przeżywamy Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Na Mszy Św. o godzinie 12:00, będzie wprowadzenie do naszej parafii relikwii Św. Jana Pawła II i poświęcenie Jego obrazu. Liturgii będzie przewodniczył Ks. Infułat Władysław Kostrzewa. Natomiast o godz. 17:00, zapraszamy na koncert – „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 100-lecie Jego urodzin”, Chłopięcego Chóru Katedralnego "PUERI CANTORES TARNOVIENSES".

 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy Św. wieczornej. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można zyskać odpust zupełny.

 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej, spotkanie będzie w kościele.

 • W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną i różaniec dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

 • W najbliższa niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy gościć misjonarza w Boliwii Ks. Tomasza Kaczora, który podzieli się swoim świadectwem pracy misyjnej - zechciejmy objąć Go naszymi modlitwami a także wsparciem materialnym.

 • W niedzielę z okazji Dnia Nauczyciela, zapraszamy nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Św. o godz. 10:30. Natomiast z okazji Dnia Służby Zdrowia na godz. 12:00 zapraszamy pracowników Służby Zdrowia. Pragniemy otoczyć ich naszymi modlitwami, prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże a także o ustanie pandemii.

 • W tym tygodniu rozpoczyna się Październikowy Odpust Fatimski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na czuwanie i Mszę Św. w sobotę o godz. 20.00. Na czuwanie pójdziemy w pieszej pielgrzymce - wyruszymy z placu przy kościele o godz. 19:15. Serdecznie zapraszamy. Uroczysta Suma Odpustowa w Sanktuarium Fatimskim w niedzielę o godz. 11.00. Szczegóły są na okolicznościowym afiszu.

 • Fundacja SPES, pomagająca rodzicom po stracie dziecka, informuje, że 18 października na cmentarzu w Tarnowie - Mościcach odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych. Rozpoczęcie Mszą Św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Mościcach. Fundacja zaprasza wszystkich zainteresowanych tym tematem na ogólnopolską konferencję online która odbędzie się 20 października, o godz. 16.00. Rejestracja przez stronę www.fundacjaspes.pl

 • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30. Krzyska Grupa Młodzieżowa będzie rozprowadzać znicze, wkłady do zniczy i kwiaty, dochód będzie przeznaczony na działalność grupy.

 • Dziękujemy za udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu – Dniu Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego i Drodze Krzyżowej a także wczorajszym Wieczorze Uwielbienia, dziękujemy Szkole Nowej Ewangelizacji.

 • Dziękujemy zarządowi KS „Iskra” za udostępnienie obiektu w minioną niedzielę, podziękowania składamy na ręce Pana Grzegorza Habla.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne (cena 7zł.)

 • Muzeum Diecezjalne w Tarnowie organizuje wystawę - „O. Józef Andrasz, orędownik poświęcenia narodu polskiego Sercu Bożemu”, dlatego na tę wystawę został wypożyczony obraz z naszego kościoła, „Jezu Ufam Tobie”, autorstwa artysty malarza Adolfa Hyły. Wystawa będzie do 20 stycznia.

 • Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na remont dachu, za wpłaty na konto i dzisiejsze ofiary a także za ofiary do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Felicja Stepek, lat 89, pogrzeb będzie jutro o godz. 13:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.