INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 28. NIEDZIELA ZWYKŁA, (13.10.2019)

• W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

• W dniu dzisiejszym w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00.

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty otaczamy naszymi modlitwami i życzymy im wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy wychowawczej i trudzie kształtowania charakterów i sumień młodego pokolenia.

• Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy aby grupy parafialne włączyły się w prowadzenie różańca, rozpiska dni jest w zakrystii.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich chłopców, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów.

• W piątek otoczmy modlitwą pracowników służby zdrowia w dniu ich patrona, św. Łukasza.

• W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zebrane ofiary w tym dniu będą przeznaczone na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

• Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30.

• Wyjazd Seniorów do Krakowa w najbliższą środę, zbiórka o godz. 8:00, przy domu katechetycznym. Są jeszcze wolne miejsca - zapisy w zakrystii.

• Zapraszamy wszystkie osoby, które wzięły udział w wyjeździe do Lwowa, na spotkanie w najbliższy czwartek (17.10.) po Mszy Św. wieczornej w domu katechetycznym.

• Zapraszamy na wyjazd do Mielca na spotkanie Róż Różańcowych, w sobotę 26 października, zapisy w zakrystii.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

W ostatnim czasie zostały wykonane m.in.: audyt energetyczny, ornitologiczny i chiropterologiczny, został złożony projekt o dofinansowanie termomodernizacji do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, została wymieniona turbina nadmuchowa i założona tapicerka na ławki a także izolacja i zabezpieczenie przed wilgocią kościoła od strony ołtarza. Dziękujemy wszystkim osobom, które są zaangażowane w te prace. Bóg zapłać.

• Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,

• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,

• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.