INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 29. NIEDZIELA ZWYKŁA, (18.10.2020).

 • Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy w szczególny sposób za obecnego wśród nas Ks. Tomasza a także wszystkich misjonarzy z naszej diecezji.

 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz łączmy się odmawiając w naszych domach. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17:30.

 • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać 50 rocznicę poświęcenia, po rozbudowie, naszego kościoła parafialnego.

 • Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej za udział w spotkaniu.

 • W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków grupy synodalnej.

 • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30. Krzyska Grupa Młodzieżowa rozprowadza znicze i wkłady do zniczy, dochód będzie przeznaczony na działalność grupy.

 • W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne (cena 7zł.).

 • Jesteśmy w czerwonej strefie dlatego prosimy o dostosowanie się do nowych wymagań sanitarnych. Bp Andrzej Jeż ponownie udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedzielę i święta. Gorąco zachęcamy do duchowego łączenia się za pośrednictwem środków społecznego przekazu oraz do uczestniczenia we Mszy Św. w dni powszednie. Od najbliższej niedzieli, na czas ograniczeń, będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 16:00.

 • W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 65 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, wyrozumiałość i cierpliwość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Prosimy osoby chętne, do pełnienia posługi przy drzwiach wejściowych do kościoła, aby skontaktowały się z ks. proboszczem.

 • Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

 • Dziękujemy ofiarodawcom i fundatorom obrazu i relikwiarza św. Jana Pawła II. Bóg zapłać.

 • Muzeum Diecezjalne w Tarnowie organizuje wystawę - „O. Józef Andrasz, orędownik poświęcenia narodu polskiego Sercu Bożemu”, dlatego na tę wystawę został wypożyczony obraz z naszego kościoła, „Jezu Ufam Tobie”, autorstwa artysty malarza Adolfa Hyły. Wystawa będzie do 20 stycznia.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, za ofiary do puszek na Fundusz Nowego Tysiąclecia, a także za dzisiejsze ofiary na misje. Bóg zapłać.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. +Aleksander Pinas, lat 48, oraz +Ks. Andrzej Ślusarz, lat 60, który był wikariuszem w naszej parafii. Prośmy także za zmarłymi w minionym tygodniu kapłanami. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 X – św. Jan Kanty, (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

 • 22 X – św. Jan Paweł II, (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.