INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA ADWENTU, (13.12.2020).

• W dniu wczorajszym (12. grudnia) został ogłoszony nowy biskup pomocniczy dla naszej diecezji Ks. Prałat Artur Ważny, pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Nominata.

• Dzisiejsza niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się”. Zastanówmy się, czy jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem w czasie świąt Bożego Narodzenia.

• Wspominamy dzisiaj kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

• Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy, pamiętajmy, że Rodzina jest przestrzenią wzrastania w świętości.

• Z okazji 150. rocznicy ustanowienia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa.

• Zachęcamy aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział z Ewangelii Św. Łukasza. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z Ewangelii zapraszamy w niedzielę 27 grudnia do udziału w konkursie on-line, szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

• W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, a po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków grupy synodalnej.

• W czwartek przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi.

• W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus i żłóbków oraz szopek.

• Dziękujemy za udział i modlitwę w piątkowej całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu - dniu skupienia i Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• W wyniku sytuacji epidemicznej nie będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi przedświątecznej dlatego przez cały Adwent zapraszamy codziennie na spowiedź od godz. 17:00.

• Różaniec do Granic Nieba, codziennie o godz. 20:30.

• Dziękujemy Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Ze względu na sytuację pandemiczną Pan Organista nie będzie chodził z opłatkami, dlatego przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wynagrodzeniem i wyrazem naszej wdzięczności Panu Wojciechowi za jego pracę w naszej parafii.

• Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

• Rodzina Edmundowa składa podziękowanie za włączenie się w akcję Świąteczną Edmundową Paczkę, artykuły spożywcze i chemię możemy składa

• do kosza przy drzwiach wejściowych do kościoła lub w zakrystii. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.

• Dziękujemy członkom Rady Parafialnej, za udział w spotkaniu. Została podjęta decyzja o remoncie dachu naszego kościoła, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, rozpocznie się on w kwietniu przyszłego roku.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Siostry Służebniczki dziękują za ofiary złożone w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na potrzeby utrzymania domu zakonnego. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Stanisław WENC, lat 94, i +Józefę GRYZŁO, lat 85. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.