INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA ADWENTU, (15.12.2019).

• Trzecia niedziela Adwentu to niedziela – Gaudete ”Radujcie się”. Zbliża się czas wypełnienia obietnicy nadejścia Zbawiciela.

• Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Pamiętajmy, że rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania, przekazywania wiary i wartości.

• Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach Św. Roratnich, o godz. 18:00, jutro rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

• W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Kolędników Misyjnych a także wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się do kolędowania na rzecz misji.

• Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź Święta w naszym kościele w najbliższy piątek 20 grudnia z przerwami od godz. 10.00 - 12.00, 16.00 - 20.00. Prosimy aby tak zaplanować czas by skorzystać ze spowiedzi, pomóżmy także osobom starszym by skorzystały z tego sakramentu.

• W najbliższą sobotę będzie przygotowywanie wystroju i dekoracji świątecznej kościoła, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w tej pracy.

• Dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

• Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację Koncertu Maryjnego, dziękujemy wszystkim za skorzystanie z zaproszenia i wzięcie udziału. Bóg zapłać.

• Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece na Boże Narodzenie tym samym dziękujemy wszystkim za wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać.

• Dzieci z DSM-u i Scholi rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby grup.

• Rodzina Edmundowa składa podziękowanie za włączenie się w akcję „Świąteczna Edmundowa Paczka”, zakupione towary postarajmy się dostarczyć do końca tygodnia.

• Wspólnie z Siostrami Służebniczkami dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby utrzymania domu zakonnego i za ofiary na pomoc dla O. Roberta Witalija z Żytomierza na Ukrainie, dziękujemy także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• W ostatnim czasie zostały zakupione i zainstalowane nowe organy do kaplicy na cmentarzu, został zamówiony u artysty malarza obraz Św. Jana Pawła II do naszego kościoła, przeprowadzono analizę obrazów z kapliczek na kalwarii pod kątem konserwatorskim, przycięto suche konary i gałęzie, dokonano także szczegółowych oględzin dachu i wież kościoła, aby dopracować projekt remontu, założono także dodatkowe zabezpieczenia i poprawiono dachówki, dziękujemy Panu Józefowi Guzemu. Bóg zapłać.

• Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. + Halinę Ćwik, lat 75. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…