INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – (05.05.2019).

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. W ramach Tygodnia Biblijnego będziemy w naszym kościele wspólnie czytać, słuchać i medytować fragmenty Ewangelii Św. Jana w najbliższy piątek w czasie dnia skupienia, w godz. od 16:00 do 17:30. Chętnych do czytania zapraszamy, aby się zgłosili do zakrystii.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego - prośmy o potrzebne łaski na czas egzaminów.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17:30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w naszych domach. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki.

Siostry Służebniczki zapraszają we wtorek, Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 18:00 i na spotkanie w domu Sióstr.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski i głównego patrona naszej diecezji.

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną w środę po Mszy Św. wieczornej.

W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6:30. a zakończenie o godz. 17:30 podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego później nabożeństwo majowe a po Mszy Św. Droga Krzyżowa i ucałowanie relikwii Krzyża Św.

W najbliższą sobotę, II miesiąca, rozpoczniemy Msze Św. na cmentarzu, będą one o godz. 18:00. W najbliższą sobotę o godz. 17:30 Różaniec za zmarłych, Majówka i Msza Św.

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z tej okazji będziemy gościli w naszej wspólnocie diakona Marcina Gazdę z naszego seminarium, którzy podzieli się z nami świadectwem wiary i powołania.

W tym dniu Uroczystość Odpustowa w Tarnowie - Dobrym Pasterzu, Suma odpustowa o godz. 11:30.

Uroczystość Pierwszej Komunii Św. w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz.12:00. Próby we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, w Uroczystość Matki Bożej i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

  • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.