INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (07.03.2021).

• Dzisiaj na spotkanie o godz. 15:30 oraz Mszę Św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3b, a za tydzień z klasy 3c. W czwartek o godz. 16:00, w Domu Katechetycznym, będzie możliwość nabycia strojów pierwszokomunijnych.

• W środę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Św. Józefa, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mężczyzn. Po Mszy Św. wieczornej bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej, spotkanie ze względu na sytuację pandemiczną odbędzie się kościele.

• W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej.

• W sobotę przypada ósma rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w piątki o godz. 17:30 i 20:00 oraz Gorzkich Żali, w niedziele o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

• Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe - grafik jest w zakrystii. Zapraszamy do udziału mieszkańców z poszczególnych rejonów naszej parafii, informacja z rozpiską jest na tablicy ogłoszeń. Dziękujemy za prowadzenie drogi krzyżowej dzieciom i Siostrom.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

• Zapraszamy do wypożyczania wartościowych filmów, a także wartościowych książek, (jeśli będą zainteresowani także w języku angielskim i hiszpańskim) tymczasowa filmoteka i biblioteczka funkcjonuje w zakrystii. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

• Zachęcamy do nabycia specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” poświęconego postaci Św. Józefa, w cenie 9zł.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na misje, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Trwają prace przy dachu kościoła a dokładnie trwa renowacja wieżyczki, bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień.

• Dziękujemy wszystkim, którzy nabywają naszą „Kawę krzyską” czyli „kawową cegiełkę” na remont dachu. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• Dyrekcja, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej, Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej oraz Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, mieszczącej się przy ul. Okrężnej 4A w Tarnowie. Serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 0-8 wraz z rodzicami na dzień otwarty w dniach 16 i 17 marca 2021 od 9.00 do 17.00. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie obok drzwi głównych kościoła.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Janinę BOŻEK, lat 61 i + Grzegorza GMYR, lat 53, + Ignacego MARCHWICĘ, lat 84. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…