INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (24.03.2019)

W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w najbliższy piątek Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie ulicami: Krzyską, Modrzejewskiej, Solskiego i Jaracza. Prosimy aby zabrać pochodnie i świece.

Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych umieszczony jest w gablocie informacyjnej, biuletynie i stronie internetowej. Postarajmy tak zaplanować czas i ułożyć zajęcia aby jak najlepiej skorzystać z rekolekcji. Nauki wygłosi dla nas Ks. dr Jerzy Smoleń, profesor Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.

Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

Dziękujemy za prowadzenie Dróg Krzyżowych w ubiegły piątek: Dziewczęcej Służbie Maryjnej i Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich. Bóg zapłać.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu osobom należącym do Rady Parafialnej a także Seniorom naszej Parafii i Osiedla w minioną środę. Dziękujemy wszystkim osobom za przygotowanie spotkania.

Siostry Służebniczki zapraszają w poniedziałek – 25 marca, Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 18:00 i na spotkanie w domu Sióstr z racji święta patronalnego.

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

Członkowie Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i  paschaliki. Dochód będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne możemy je wesprzeć składając ofiarę w wysokości 5zł.

Serdecznie zapraszamy mężczyzn do straży przy grobie w Wielkim Tygodniu. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy nowego ornatu - Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w „Gościu Niedzielnym” jest relacja z Misterium Drogi Krzyżowej przygotowanej przez naszą młodzież.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, ofiary na misje a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Bóg zapłać. (Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć naszymi datkami Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną).

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń".

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

Parafia Krzyż w Tarnowie.

www.parafia.intarnet.pl