INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3. NIEDZIELA ZWYKŁA, (24.01.2021)

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego, jest to także dzień solidarności z Chorwacją.
  • Zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz. 16:00, rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3a. Sukcesywnie w każdą niedzielę będą odbywały się spotkanie przygotowujące do Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania.
  • W piątek rozpoczniemy Triduum dla Niewiast przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00.
  • W najbliższą niedzielę Światowy dzień chorych na Trąd.
  • Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia br. na X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. Z powodu epidemii nie jest możliwe, aby to spotkanie odbywało się fizycznie w jednym miejscu, dlatego miejscem Forum będą kościoły parafialne i przestrzeń radiowo – internetowa. Dlatego bardzo serdeczne zapraszamy w najbliższy Piątek (29.01) na godz. 19:30 do naszego kościoła. Korzystając z transmisji wysłuchamy konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz weźmiemy udział w adoracji. Szczegóły forum znajdują się na afiszu w gablocie ogłoszeniowej.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek Adoracji: po Mszy św. o 12.00 dzieci, od 13.30 dorośli, od godz. 15.00 młodzież ucząca się i pracująca. Postarajmy tak zaplanować nasz czas aby wziąć udział w modlitwie, pamiętajmy, że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym.
  • Dziękujemy za udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek.
  • Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć gromnice. Zostaną one poświęcone w święto Ofiarowania Pańskiego, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie jest obecny na ścieżkach naszego życia. Do gromnic dołączona jest okolicznościowa broszurka.
  • W zakrystii są do nabycia: Ewangelia na każdy dzień z krótkim komentarzem oraz kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego.
  • W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, wpłaty na konto, ofiary w kopertach, za ofiary dla misjonarza z Afryki ks. Pawła i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • W tym roku nie ma wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, dlatego zapraszamy na Msze Św. i wspólną modlitwę do kościoła na godz. 18:00, rodziny z kolejnych rejonów parafii. Zapraszamy chętnych do przygotowywania liturgii, dlatego prosimy aby przed Mszą Św. przyjść do zakrystii, prosimy także, aby przynieść ze sobą pojemniczki na wodę święconą.
  • PONIEDZIAŁEK, 25 I 2021, (Rejon XVIII)
  1. Modrzejewskiej, ul. Osterwy
  • WTOREK, 26 I 2021, (Rejon XXII)
  1. Bogusławskiego, ul. Siemaszkowej, ul. Kiepury
  • ŚRODA, 27 I 2021, (Rejon XXI)
  1. Solskiego, ul. Zelwerowicza i ul. Nowodąbrowska nr 144a i 142b
  • CZWARTEK, 28 I 2021, (Rejon XXIII)
  1. Schillera z ul. Bodo, ul. Kurnakowicza, ul. Smosarskiej, ul. Adwentowicza
Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  • Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.
W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. ks. Józefa Pyrka, który posługiwał w naszej parafii w latach 1967-1970. Polecajmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie… W tym tygodniu patronują nam:
  • Poniedziałek: 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
  • Wtorek: 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  • Czwartek: 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.