INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3 NIEDZIELA ZWYKŁA, (26.01.2020).

 • Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego, Światowym Dniem Trędowatych i Islamu a w naszej diecezji przeżywamy ją jako Niedzielę Synodalną.

 • W najbliższą niedzielę, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie jest obecny na drogach naszego życia. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • W czwartek, piątek i sobotę na godz. 18:00, zapraszamy niewiasty na triduum przed uroczystością Ofiarowania Pańskiego.

 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

 • Zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej w środę po Mszy Św. wieczornej.

 • W czwartek 30 stycznia o godz. 18.30, zapraszamy na kolejne spotkanie z wolontariuszami poradni ARKA, tematem będzie: „Zdrowie w zgodzie z naturą”. W spotkaniu organizowanym przez naszą parafię we współpracy z Diecezjalną Fundacją AUXILIUM, weźmie udział dietetyk, zielarz i menadżer – Agnieszka Kubala.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w minioną środę.

 • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej. Bóg zapłać.

 • Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę Róż Różańcowych, także Róży Różańcowej - rodziców za dzieci. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zelatorów i zelatorek lub do zakrystii.

 • Zarząd cmentarza zwraca się z prośbą o zabranie pozostawionych i nagromadzonych rzeczy między grobami, poszukujemy także osoby chętnej na funkcję grabarza.

 • Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za wpłaty na konto i ofiary w kopertach a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

 • Dziękujemy Panu Wojciechowi Chruścielowi za prace na strychu zakrystii - wykonanie ścianki działowej, malowanie, przygotowanie pomieszczenia na m.in. sprzęty i naczynia liturgiczne związane z historią naszej parafii, a także zamontowanie w ławkach haczyków. Bóg zapłać.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Stanisława Szarek, lat 77. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.