INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 30. NIEDZIELA ZWYKŁA, (25.10.2020).

• Przeżywamy 50 Rocznicę Poświęcenia i 45 Rocznicę Konsekracji naszego Kościoła Parafialnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy budowali i troszczą się o naszą świątynię.

• Dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17:30. Zachęcamy do duchowej łączności za pośrednictwem środków społecznego przekazu i transmisji internetowej oraz zachęcamy do uczestniczenia we Mszach Św. w dni powszednie.

• W najbliższą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą według porządku niedzielnego. Ze względu na sytuację epidemiczną o Mszy Św. i procesji na cmentarzu poinformujemy w najbliższą niedzielę. Nawiedzając cmentarze pamiętajmy o zachowaniu zaleceń epidemiologicznych i sanitarnych.

• Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych.

• Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek i sobotę od godz. 17:00.

• Na cmentarzu będzie zbiórka do puszki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

• W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.00

• Listopad to miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30. Krzyska Grupa Młodzieżowa rozprowadza znicze i wkłady do zniczy, dochód jest przeznaczony na działalność grupy.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 65 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, wyrozumiałość i cierpliwość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Bardzo dziękujemy członkom członków grupy synodalnej za udział w spotkaniu.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne (cena 7zł.).

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, na misje jako wsparcie dla misjonarza w Boliwii ks. Tomasza Kaczora. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. +Tadeusz Szponder, lat 86, Prośmy także za zmarłymi w minionym tygodniu kapłanami. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.