INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 30. NIEDZIELA ZWYKŁA (27.10.2019)

 • Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła i kolejną Niedzielę Synodalną.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30.
 • Zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie, który polega na wykonaniu Różańca misyjnego w 5-ciu kolorach kontynentów. Technika, materiał, wielkość dowolna. Przynieśmy je do zakrystii do środy. Mile widziana pomoc starszych. Prosimy także, aby podpisane plansze - wyklejanki różańcowe, złożyć w zakrystii również do środy.
 • W czwartek, zapraszamy dzieci i młodzież na „POCHÓD ŚWIĘTYCH”, obowiązują stroje Świętych. Rozpoczęcie o godz. 16:45, przy domu katechetycznym, następnie przejście do Kościoła gdzie odbędzie się prezentacja świętych, później Różaniec a po nim wspólna zabawa w domu katechetycznym do godz. 19:00.
 • Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych i z okazji Pierwszego Piątku w środę i czwartek od godz. 17:00.
 • Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Nabożeństwa wypominkowe będą przez cały listopad o godz. 17:30.
 • Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w następującym porządku: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Natomiast o 14.00, na cmentarzu Msza Św. i procesja. Polecimy miłosierdziu Bożemu wszystkich naszych parafian, szczególnie tych, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji. W czasie Mszy św. na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. W tym dniu z racji uroczystości nie odwiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • Na cmentarzu będzie zbiórka do puszek na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 • W sobotę Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. z wypominkami o godz. 6.30, 9.00, 14.00 - na cmentarzu i 18.00.
 • Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 • W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.00.
 • Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną w środę po Mszy Św. wieczornej.
 • Zachęcamy do nabycia Tygodnika „Idziemy”, gdzie jest ukazana praca naszych tarnowskich misjonarzy a także „Gościa Niedzielnego” z płytą DVD z filmem – „Bernadetta. Cud w Lourdes”, - nowa cena 6 zł.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Misyjne Dzieło Kościoła. Za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
 • Dziękujemy za prace wykonane w ostatnich dniach: dziękujemy za zakonserwowanie i zabezpieczenie ramy obrazu „Jezu, Ufam Tobie”, za częściowe uporządkowanie stodoły, za prace związane z odwodnieniem kościoła – wykonanie nowego odpływu kanalizacji burzowej, poprawienie kostki przy kościele i domu katechetycznym. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w te prace. Bóg zapłać.
 • Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.
  Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Józefa Jackowska, lat 85, i +Zenon Liszka, lat 84. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Ich dusze polecamy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.