INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 30. NIEDZIELA ZWYKŁA (28.10.2018)

Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła, i kolejną Niedzielę Synodalną a także Dzień Solidarności z kościołem Prześladowanym w Pakistanie.

Kończy się październik, jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.15.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i z okazji Pierwszego Piątku będzie we wtorek od godz. 17.00, środę od godz. 16.00 i piątek od godz. 17.00.

Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w następującym porządku:

o godz. 7.00, 9.00, 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00.

O godz. 14.00, zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji na cmentarzu. W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

Na cmentarzu będzie zbiórka do puszek na utrzymanie WSD w Tarnowie.

W piątek Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z wypominkami o godz. 6.30, 9.00, 14.00 na cmentarzu i 18.00.

Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

Przez cały listopad o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami.

Wyjazd do chorych tradycyjnie o godz. 7.45.

Od południa Wszystkich Świętych do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła lub kaplicy cmentarnej i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencji Ojca Świętego, np. Pod Twoją obronę.

W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn po Mszy Św. o godz. 7.00 i krótkie spotkanie zelatorek i zelatorów.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania będzie wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca listopada.

Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Misyjne Dzieło Kościoła a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczoną na cele inwestycyjne - na potrzeby parafii.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: +Wandę Opiela. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia i naszej modlitewnej solidarności. Dobry Jezu…