INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 31. NIEDZIELA ZWYKŁA (03.11.2019)

 • Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu. (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga)

 • Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu przez cały listopad o godz. 17:30.

 • Bardzo dziękujemy za liczny udział w modlitwach i Mszach Św. a także procesji na cmentarzu. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie liturgii Siostrom, ministrantom i lektorom. Dziękujemy za złożone wypominki za zmarłych. Bóg zapłać.

 • We wtorek, zapraszamy na Msze Św. o godz. 18.00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św., natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek na Mszę Św. godz. 18.00 i spotkanie.

 • Siostry zapraszają w czwartek (7 listopada), Rodzinę Edmundową na Mszę Św. o godz. 18:00 a po niej na spotkanie w domu Sióstr.
 • W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6:30 a zakończenie nabożeństwem Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Św., na koniec ucałowanie relikwii Krzyża Św. Serdecznie zapraszamy.

 • Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie na Różaniec misyjny, który będzie rozstrzygnięty w najbliższą niedzielę, dziękujemy rodzicom i wszystkim dorosłym za pomoc; nagrodzimy także dzieci, które sumiennie kompletowały plansze różańcowe. Dziękujemy za udział w „Pochodzie Świętych”. Dziękujemy wszystkim za udział i prowadzenie nabożeństw różańcowych, szczególnie naszym Siostrom Służebniczkom podziękowanie składamy na ręce Siostry Przełożonej. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy członkom Rady Parafialnej za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.
 • Chętnych na comiesięczną pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Rity - 14 listopada prosimy o zapisanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • Bardzo dziękujemy Panom: Jerzemu Kubiś, Jerzemu Schabowi, Mirosławowi Dumarze i Janowi Radoniowi, za pracę przy porządkowaniu piwnicy domu katechetycznego. Bóg zapłać.

 • Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,

9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.