INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 31. NIEDZIELA ZWYKŁA (04.11.2018)

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 12.00, a po niej montaż słowno–muzyczny przygotowany przez młodzież naszej parafii.

Stowarzyszenia i organizacje działające w naszej dzielnicy i parafii, zapraszają na „Piknik niepodległościowy” w najbliższą sobotę, 10 listopada od godz. 15.00, który odbędzie się na placu przed Domem Katechetycznym. W programie: śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych, zwiedzanie policyjnego radiowozu i samochodu straży pożarnej, wystawa broni, kuchnia polowa z wojskową grochówką i herbatą, Dla dodania klimatu udział weźmie „Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej” w historycznych mundurach wojskowych. Piknik zakończy pokaz sztucznych ogni o godz. 19.00.

Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

Przez cały listopad o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w modlitwach i Mszach Św. a także procesji na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za przygotowanie liturgii Siostrom, ministrantom i lektorom. Dziękujemy za złożone wypominki za zmarłych. Bóg zapłać.

We wtorek, zapraszamy na Msze Św. wieczorną o godz. 18.00, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św., natomiast młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 18.00.

Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę Bł. Edmunda na Mszę Św. w środę o godz. 18.00 a po niej na spotkanie w domu Sióstr.

W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Będziemy w tym dniu modlić się także w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 6.30. a zakończenie o godz. 17.20, podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego, następnie różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 18.00 Msza Św., Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.

Zapraszamy chętnych na wyjazd do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje u ks. Tomasza.

Bardzo dziękujemy, za ofiary złożone na Dzieło Nowego Tysiąclecia – 1008zł. za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na cmentarzu na WSD w Tarnowie - 456 zł a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne - na potrzeby parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy za wpłaty dokonane na konto parafii.

Zostało częściowo wykonana kanalizacja i odwodnienie kościoła, prace te będą kontynuowane w najbliższych dniach. Dziękuję osobom zaangażowanym w te prace. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Piątek: Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

Sobotę: św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.