INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 31. NIEDZIELA ZWYKŁA, (31.10.2021).

 • Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte będą sprawowane: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Natomiast o godz. 14.00, będzie na cmentarzu Msza Św. i procesja. Polecimy miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych parafian, szczególnie tych, którzy jeszcze do niedawna tworzyli naszą wspólnotę parafialną. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. i modlitwę w czasie procesji. W czasie Mszy św. na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować w intencji zmarłych.

 • Na cmentarzu będzie zbiórka do skarbonki na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

 • We wtorek Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. z wypominkami o godz. 6.30, 9.00, 14.00 - na cmentarzu i 18.00.

 • Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych, będzie to możliwe przez cały listopad - za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami: być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych i mają zamiar jak najszybciej spełnić zwyczajowe warunki a także przed obrazem Pana Jezusa lub NMP odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

 • Przez cały listopad różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież z klas 7 i rodziców a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św.

 • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

 • W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę Św. i spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8.

 • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze i wkłady w kiosku Caritasu a jutro i we wtorek na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Bóg zapłać.

 • W sobotę 13 listopada o godz. 19:00, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji, zapraszamy również wszystkie osoby z naszej wspólnoty parafialnej grające na instrumentach o włączenie się w oprawę muzyczną.

 • W niedzielę 14 listopada o godz. 16:00, zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie poświęcone historii Tarnowa i naszej dzielnicy w kontekście Święta Niepodległości.

 • W dniach od 19 do 21 listopada w naszym domu katechetycznym będzie kurs biblijny Emaus - Spotkanie ze Słowem. Koszt 70 zł., - bez posiłku 30 zł. Jeśli koszt jest dla kogoś za wysoki to bardzo prosimy o powiadomienie, zależy nam aby jak najwięcej osób wzięło udział i by względy materialne nie stały ku temu na przeszkodzie. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Bardzo serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii i przez stronę internetową naszej parafii.

 • Dziękujemy osobom, które już podzieliły się wiedzą na temat tzw. cmentarza cholerycznego na terenie naszej dzielnicy, czekamy na kolejne. Bóg zapłać.

 • Nasz Klub Sportowy „Iskra” Tarnów, poszukuje do pracy osobę w charakterze gospodarza obiektu. Preferowani mieszkańcy naszej parafii. Szczegółowych informacji udziela prezes klubu Grzegorz Habel. Telefon kontaktowy na stronie internetowej klubu lub za pośrednictwem naszej parafii.

 • Pamiętajmy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla misjonarza z Boliwii ks. Jana, za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu dachu.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Marię BOCOŃ, lat 89. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

 • W czwartek, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.