INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 32. NIEDZIELA ZWYKŁA (10.11.2019)

• Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

• Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9:00.

• Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe o godz. 17:30.

• Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną w środę po Mszy Św. wieczornej.

• W najbliższą niedzielę będziemy przeżywa

• Światowy Dzień Ubogich, dlatego Caritas przeprowadzi akcję „Chlebki Miłosierdzia”, zapraszamy wszystkich chętnych aby wesprzeć wolontariuszy Caritasu w rozprowadzaniu chlebków.

• Wyjazd pielgrzymów do Sanktuarium Św. Rity w najbliższy czwartek o godz. 15.45.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii, za ofiarę w kopercie, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Guzemu i pracownikom firmy Deker za nieodpłatne wyczyszczenie rynien i poprawienie dachówek. Bóg zapłać.

• Został zakończony projekt rewitalizacji, odnowienia i zagospodarowania Kalwarii Krzyskiej, w miarę możliwości finansowych będzie on realizowany – środki na te prace będą pozyskiwane z innych źródeł niż zbiórki prowadzone w parafii - jest to inicjatywa osób prowadzących działalność gospodarczą a mieszkających na terenie naszej parafii. Zakres prac: przeniesienie Krzyża w centralne miejsce, wykonanie bezpośredniego wejścia z parkingu domu katechetycznego oraz od ul. Leszczynowej, naprawa alejek, ustawienie kilku ławek. Założeniem jest większe otwarcie kalwarii dla mieszkańców naszej parafii i dzielnicy.

• Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Romana Nędza, lat 75. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.