INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 32. NIEDZIELA ZWYKŁA (11.11.2018)

Przeżywane Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za zorganizowanie, i przeprowadzenie „Pikniku niepodległościowego”. Dziękujemy stowarzyszeniom i organizacjom działającym w naszej dzielnicy i parafii, dziękujemy Policji, Strażakom, Grupie Rekonstrukcji Historycznej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Dziękujemy Wam wszystkim za skorzystanie z zaproszenia i wzięcie udziału w świętowaniu odzyskania niepodległości.

Dzisiaj o godz. 12.00, Msza św. w intencji Ojczyzny po niej montaż słowno–muzyczny przygotowany przez młodzież naszej parafii

Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Kapituła Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.00. Dziękujemy Grupie Franciszkańskiej za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek a także wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji i dniu skupienia. Bóg zapłać.

Codziennie w listopadzie o godz. 17.30, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupy Synodalnej, które będzie w środę po Mszy Św. wieczornej.

Bardzo dziękujemy, za ofiary złożone na cele inwestycyjne - na potrzeby parafii w minioną niedzielę, w kwocie 8.125zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za wpłaty dokonane na konto parafii. Bóg zapłać.

W najbliższych dniach zostaną dokończone prace z kanalizacją burzową, a także otrzymamy decyzję ochrony środowiska dot. przycinki pielęgnacyjnej drzew. W piątek zostały wyczyszczone rynny. Dziękujemy osobom zaangażowanym w te prace. Bóg zapłać. Polecamy waszej modlitwie prace i projekty na przyszłość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek: św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

Wtorek: święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

Sobotę: św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: +Edward Świątek, lat 86. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia i modlitewnej solidarności. Dobry Jezu…