INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 33. NIEDZIELA ZWYKŁA, (14.11.2021).

 • Dzisiejszy niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to również Światowy Dzień Ubogich, z tej okazji Caritas rozprowadza Chlebki a także jest zbiórka do puszki na Kuchnię Ubogich, prowadzoną przez OO. Bernardynów w Tarnowie, dziękujemy Ojcu Korneliuszowi za obecność, modlitwę i skierowane do nas słowo.

 • Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskiwania odpustów za zmarłych.

 • W dniu dzisiejszym o godz. 16:00 zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie poświęcone historii Tarnowa i naszej dzielnicy w kontekście odzyskania niepodległości. Będziemy gościć: Panów Wojciecha Sypka i Piotra Dziżę, tym samym pragniemy zainaugurować cykliczne Spotkania Historyczne. Jeśli ktoś pragnie pomóc w przygotowaniu spotkania to zapraszamy o godz. 15:30.

 • W czwartek z racji 18 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę Św. wieczorną wszystkich mężczyzn.

 • Najbliższa niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Grupy Synodalnej a także naszej młodzieży z KSM-u za przygotowanie pięknej i wzruszającej Wieczornicy Historycznej. Podziękowania składamy na ręce Ks. Krzysztofa. Bóg zapłać

 • Dziękujemy za udział i modlitwę w czasie całodziennej Adoracji, Dniu Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i Drodze Krzyżowej w miniony piątek a także Szkole Nowej Ewangelizacji za przygotowanie i poprowadzenie Wieczoru Uwielbienia, w dniu wczorajszym. Bóg zapłać.

 • W dniach od 19 do 21 listopada w naszym domu katechetycznym będzie kurs biblijny Emaus - Spotkanie ze Słowem. Koszt 70 zł., - bez posiłku 30 zł. Jeśli koszt jest dla kogoś za wysoki to bardzo prosimy o powiadomienie, zależy nam aby jak najwięcej osób wzięło udział i by względy materialne nie stały ku temu na przeszkodzie. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Bardzo serdecznie zapraszamy, zapisy w zakrystii i przez stronę internetową.

 • Na sobotę 27 listopada, planowane jest zwiedzanie naszego Seminarium Duchownego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, zapisy chętnych w zakrystii.

 • Dziękujemy za naprawę i wymianę lamp oświetleniowych wokół kościoła, dziękujemy za prace pielęgnacyjne na kalwarii, za prace porządkowe i ocieplenie strychu plebani oraz prowadzenie prac remontowych w piwnicy domu katechetycznego. Dziękujemy także lektorom za pomoc w pracach porządkowe na strychu plebanii, Bóg zapłać.

 • Bardzo prosimy aby chryzantemy na cmentarzu nie wrzucać do kontenera ale składać na przygotowanym miejscu obok kontenera. Starajmy się również na stosowanie wkładów, wykorzystując powtórnie szklane znicze, aby nie generować dodatkowej ilości odpadów. Bóg zapłać.

 • W wyniku wzrostu zakażeń, przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu. Dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Danutę STEPEK, lat 90. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

 • w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

 • w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.