INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 33. NIEDZIELA ZWYKŁA, (15.11.2020).

• Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

• W sobotę we wspomnienie Ofiarowania NMP przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

• Najbliższa niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

• Przez cały listopad różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

• Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych, jest to możliwe przez cały listopad - za nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga). Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych i mają zamiar jak najszybciej spełnić zwyczajowe warunki a także przed obrazem Pana Jezusa lub NMP odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

• Dziękujemy za udział w piątkowej całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu - dniu skupienia i Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• Zapraszamy do udziału w Różańcu do Granic Nieba, codziennie o godz. 20:30.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, a także przebywające na kwarantannie, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, za ofiary na Seminarium, misje i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.