INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 33. NIEDZIELA ZWYKŁA (17.11.2019)

• W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, dlatego Caritas przeprowadza akcję „Chlebki Miłosierdzia” zebrane przy tej okazji fundusze są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji i naszego parafialnego oddziału Caritas. Dziękujemy za wsparcie tej akcji. Bóg zapłać. Ofiara składana za chlebek to 5 zł.

• Dzisiejsza niedziela to także Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

• W poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc a w czwartek we wspomnienie Ofiarowania NMP - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

• W piątek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele - Panu Organiście, Scholi, Chórku dziecięcym i Zespole młodzieżowym.

• W najbliższą niedzielę zakończenie roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy Św. o godz. 12.00 uroczyste przyjęcie kandydatów do grona Lektorów naszej parafii. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.

• Bardzo dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

• Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. w najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej.

• W najbliższy czwartek (21. listopada) bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym, wszystkich rodziców naszej parafii, szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania. Jest to kolejne spotkanie ze specjalistą z Centrum Psychoedukacji i Pomocy Psychologicznej ARKA w Tarnowie. W tym dniu będziemy gościć S. Monikę Ostaszewską, która jest dyplomowaną pielęgniarką i dyrektorem Diecezjalnego Domu Samotnej Matki a tematem będzie: „Wartość rodziny i szczęśliwego dzieciństwa”.

• Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

• 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

• 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.