INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 33. NIEDZIELA ZWYKŁA (18.11.2018)

W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, dlatego Caritas przeprowadza akcję „Chlebki Miłosierdzia” zebrane przy tej okazji fundusze są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji i naszego parafialnego oddziału Caritas. Dziękujemy za wsparcie tej akcji. Bóg zapłać. Ofiara składana za chlebek wynosi 5zł.

Jest to także Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz patronalne święto Ruchu Czystych Serc.

Bardzo dziękujemy młodzieży za przygotowanie w ubiegłą niedzielę montażu słowno–muzycznego i dekoracji z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Bóg zapłać.

We wtorek Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele: Panu Organiście, dzieciach i młodzieży.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego. Jest to także patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: We wtorek: św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik. Środę: Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu. Czwartek: św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu. Sobotę: święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.