INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 34. NIEDZIELA ZWYKŁA JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (25.11.2018)

Dzisiaj Uroczystości Chrystusa Króla, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej a także kolejna Niedziela Synodalna.

Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dlatego kończąc Mszę Św. odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia.

Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.

W środę 9. Rocznica konsekracji biskupiej bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach, zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o zdrowie, Boże błog. opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Ks. Kanonika Zdzisława z okazji imienin.

Po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

W czwartek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn. Nie będzie Mszy Św. popołudniowej o godz. 15.00. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach.

Od najbliższej niedzieli Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie wzorem lat ubiegłych. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

Dziękujemy Panu Organiście za piękną grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Od jutra Pan Organista odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za jego pracę w naszej parafii.

W ostatnich dniach zostały założone dodatkowe zabezpieczenia przed gołębiami, dziękujemy firmie DEKER a także została przygotowana oferta na remont pokrycia dachowego naszego kościoła. Zostały dokonane pomiary urządzeń i uziemień piorunochronnych obiektów naszej parafii. Z Wydziału Ochrony Środowiska Miasta Tarnowa otrzymaliśmy także zgodę na wycinkę i przycinkę pielęgnacyjną drzew.

Bardzo dziękujemy za hojne wsparcie akcji Caritas „Chlebki Miłosierdzia” w minioną niedzielę. W kwocie 1.130zł. - 525zł. zostanie przeznaczone na Caritas naszej diecezji a 605zł. na potrzeby naszego Parafialnego Oddziału Caritas. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz potrzebujących do skarbonki przy św. Antonim, w ostatnim czasie zostało złożone 772zł., dziękujemy członkom Caritas za prace na rzecz potrzebujących naszej parafii. Bóg zapłać.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, za ofiary w kopertach a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Piątek, św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Pamiętamy o nich w naszych modlitwach.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: +Władysława Dulian, lat 73. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia a zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…