INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA ADWENTU, (20.12.2020).

• W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód rozpoczniemy od Mszy Św. – Pasterki. Ze względu na sytuacje pandemiczną będziemy celebrować dwie pasterki, o godz. 22:00 i 24:00.

• Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.

• Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Roratach, zapraszamy wszystkich do udziału w ostatnich Mszach Św. Roratnich w tym roku, bardzo prosimy aby dzieci przyniosły jutro wyklejanki.

• Wyjazd przedświąteczny do chorych w środę o godz. 7:45, prosimy o zgłoszenie nowych chorych w zakrystii.

• W naszej świątyni płonie Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia w Betlejem, przyniesione przez Zuchy z 17. Gromady Zuchowej „Iskierki”. Zabierzmy je do naszych domów, niech ten ogień pokoju, jedności i radości zapłonie w naszych rodzinach i sercach.

• Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt oraz niedzielę Św. Rodziny o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00 i dla młodzieży o godz. 20:00.

• W drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana, po Mszach Św. poświęcenie owsa a w niedzielę poświęcenie wina z okazji św. Jana Ewangelisty.

• Wychodząc z kościoła możemy zabrać sianko i owies do dekoracji na stół wigilijny. Dziękujemy Kręgowi Rodzin za przygotowanie, zapraszamy małżonków do włączenia się w działalność tej grupy.

• Zachęcamy aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział z Ewangelii Św. Łukasza. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z Ewangelii zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 grudnia do udziału w konkursie on-line. O godz. 19:00 na stronie internetowej parafii oraz na profilu na facebooku pojawi się link do konkursu. Dla najlepszych czekają nagrody.

• Dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu.

• W wyniku sytuacji epidemicznej nie jest możliwe zorganizowanie specjalnej spowiedzi przedświątecznej dlatego zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 16:00 do 20:30.

• Do środy Różaniec do Granic Nieba, o godz. 20:30.

• Pan organista składa serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy okazji nabywania opłatków wigilijnych. Bóg zapłać. Jednocześnie, wszystkim drogim Parafianom, pragnie przekazać serdeczne życzenia zdrowych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Opłatki będą jeszcze dostępne przy wyjściu z kościoła do czwartku.

• Dziękujemy Rodzinie Bł. Edmunda za organizację akcji „Świąteczna Edmundowa Paczka” i Grupie Caritas za realizację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a szczególnie dziękujemy wszystkim za wyparcie tych akcji na rzecz potrzebujących. Bóg zapłać.

• W zakrystii możemy nabyć płytę CD z kolędami. Jest to produkcja Gabrieli Nawój z zespołem, (Nawój i Ekipa), równocześnie zapraszamy na wspólne kolędowanie z Gabi i zespołem w niedzielę 3 stycznia o godz. 17:00. Również w zakrystii są do nabycia kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego. (CD i kalendarz mogą pomóc w przygotowywaniu prezentów Bożonarodzeniowych)

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od najbliższej środy zapisy na udział w Mszach Św. w czasie Bożego Narodzenia, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, a przede wszystkim wyrozumiałość w zapisach aby w czasie tych świątecznych dni, przynajmniej reprezentanci z każdej rodziny, mogli uczestniczyć we Mszach Św.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Składki na pasterkach będą przeznaczona na Fundusz Obrony Życia a w drugi dzień świąt na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Helenę GANCARZ, lat 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• w sobotę 26 grudniaśw. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.