INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA ADWENTU (22.12.2019).

• W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód rozpoczniemy od Mszy Św. - Pasterki, we wtorek 24 grudnia o północy. Będzie jej przewodniczył Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.

• Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.

• Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Roratach, zapraszamy wszystkich do udziału w ostatnich Mszach Św. Roratnich w tym roku, bardzo prosimy aby dzieci przyniosły jutro wyklejanki.

• Wyjazd przedświąteczny do chorych będzie jutro o godz. 7:45.

• W naszej świątyni płonie Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia w Betlejem, przyniesione przez Zuchy z 17. Gromady Zuchowej „Iskierki”. Zabierzmy je do naszych domów, niech ten ogień radości, jedności i pokoju zapłonie w naszych rodzinach i sercach.

• Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

• W piątek, w Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, pobłogosławimy wino.

• Od piątku 27. grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Porządek kolędy:
Piątek – 27 grudnia od godz. 9.00 I ksiądz: ul. Sarnia, ul. Wilcza i ul. Trzcinowa (tzw. Partuły) oraz ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry w stronę centrum II ksiądz: ul. Majchra od ul. Komunalnej III ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi (bez Majchra) w kierunku Lisiej Góry Sobota – 28 grudnia od godz. 9.00 I ksiądz: ul. Wiśniowa od ul. Nowodąbrowskiej w stronę ul. Krzyskiej z ul. Harasymowicza i z ul. Nowodąbrowskiej numery 282, 284, 284a, b, c, g, h II ksiądz: ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry numery parzyste od 256 do 220 III ksiądz: ul. Wiśniowa do Krzyskiej z ul. Jagodową i ul. Bajkową w stronę ul. Nowodąbrowskiej Niedziela – 29 grudnia od godz. 14.00 I ksiądz: ul. Krzyska nr 157 i 159 oraz ul. Jodłowa, ul. Świerkowa, ul. Bukowa II ksiądz: ul. Krzyska nry parzyste od 200 do 180 III ksiądz: ul. Platanowa i ul. Sosnowa Poniedziałek –30 grudnia od godz. 9.00 I ksiądz: ul. Wiśniowa od Bażanciarni do ul. Krzyskiej II ksiądz: ul. Krzyska nr 206 i 208 oraz ul. Wiśniowa od Krzyskiej (w stronę Bażanciarni) III ksiądz:ul. Krzyska od Pawęzowa (obie strony) do ul. Wiśniowej oraz Krzyska 173 i ul. Kalinowa od ul. Krzyskiej.
  • W najbliższą niedzielę (29 grudnia) na Mszy Św. o godz. 10:30 będzie uroczyste posłanie Kolędników Misyjnych, którzy bezpośrednio po tej Mszy Św. rozpoczną kolędowanie.

• Dzieci z DSM-u i Scholi, podobnie jak w minioną niedzielę, rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

• Dziękujemy Rodzinie Bł. Edmunda za organizację akcji „Świąteczna Edmundowa Paczka” i Grupie Caritas za realizację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, dziękujemy wszystkim za wyparcie tych akcji na rzecz potrzebujących. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i z wielkim poświęceniem pracowali aby wysprzątać a także przygotować wystrój i dekorację kościoła na święta, podziękowania składamy na ręce Siostry Marii. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Składka na pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia a w drugi dzień świąt na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

• Świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” jest w cenie 10 zł.

Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa, Wam wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. niech Dziecię Jezus umacnia w sercach miłość i nadzieję, a czuwająca u żłóbka Maryja uprasza potrzebne łaski i siły na trud każdego dnia. Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. + Beata Witek, lat 57, i + Jan Słowiński, lat 64, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 13:00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.

27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.

28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.