INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA, DOBREGO PASTERZA, (03.05.2020).

• Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła.

• Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i rozpoczyna się tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 30 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i wyrozumiałość a także ograniczenie np. do dwóch osób z rodziny udziału we Mszy Św., by dać tym samym możliwość uczestniczenia jak największej liczbie reprezentantów rodzin z naszej parafii. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Prosimy aby wzajemnie sobie w tym pomóc. Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Prosimy także osoby chętne, do pełnienia posługi przy drzwiach wejściowych do kościoła, aby skontaktowały się z ks. proboszczem, dziękujemy wszystkim, którzy podejmują tę posługę. Bóg zapłać.

• W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji i głównego patrona Polski. W ołtarzu głównym naszego kościoła znajdują się relikwie Św. Stanisława. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

• W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po Mszy Św. wieczornej Droga Krzyżowa.

• W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną w sobotę nie będzie tradycyjnej Mszy św. na cmentarzu, zapraszamy na modlitwę za zmarłych do kościoła.

• W najbliższą niedzielę o godz. 12:00, Msza Św. w intencji pracowników służby zdrowia lekarzy, pielęgniarki, wolontariuszy i wszystkie służby zmagające się z pandemią.

• Codziennie o godz. 17:30, Nabożeństwa Majowe. Prosimy aby uporządkować i udekorować kapliczki przydrożne.

• Od poniedziałku do soboty, od godz. 17:00 do 18:00, adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św.

• Prosimy, aby w tym trudnym czasie, pamiętać o osobach starszych, samotnych i niepełnosprawnych z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za okazywaną im pomoc. Bóg zapłać.

• Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.

• Baranki wielkanocne, które pozostały, można zabrać bez składania ofiary ze stolika przy głównym wejściu.

• Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.

8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.