INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA, (25.04.2021).

 • Dzisiejsza niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

 • Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za kierowców.

 • Czwartek jest dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego we czasie II wojny światowej w szczególny sposób wspomnijmy Bł. Ks. Romana Sitkę.

 • W piątek rozpoczęcie nabożeństw majowych, które ze względu na sytuację pandemiczną, będą bezpośrednio po Mszy Św., dla dzieci mamy specjalne wyklejanki.

 • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

 • Miesiąc maj to miesiąc maryjny zapraszamy i zachęcamy do lektury „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. To dzieło od wielu pokoleń kształtuje pobożność Maryjną, w tym wielu świętych, między innymi św. Jana Pawła II czy św. Maksymiliana Kolbego. To właśnie za sprawą lektury tego dzieła, Karol Wojtyła uczynił zawołaniem swojego życia hasło zawierzenia: Totus Tuus. Wspomniany traktat można nabyć w zakrystii.

 • Najbliższa niedziela jest dniem modlitwy za emigrację, jest to dzień flagi, Polonii i Polaków za granicą. Po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • Dziękujemy osobom, które w minioną niedzielę biblijną czytały Ewangelię według Św. Marka. Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej lektury Pisma Św.

 • W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 27 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie istniejącej sytuacji. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Mając na względzie sytuację pandemiczną zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

 • Zakończyły się prace przy dachu kościoła. Zostały wykonane: wymiana uszkodzonych części więźby dachowej, impregnacja przed szkodnikami i preparatem przeciwpożarowym, założona membrana paroprzepuszczalna, generalne sprzątanie poddasza, przeróbka instalacji elektrycznej i dokonane pomiary, ocieplenie wełną stropu całego kościoła, wymiana pokrycia dachowego i rynien, renowacja małej wieżyczki i czyszczenie dużej wieży. Dziękujemy Panu Józefowi Guzemu i pracownikom firmy „DEKER”, dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami i modlitwami wspierali prowadzone prace. Bóg zapłać.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • Czwartek, 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Ewę BIELSKĄ, lat 78. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…