INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (14.03.2021).

• W dniu dzisiejszym na spotkanie o godz. 15:30 oraz Mszę Św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3c, a za tydzień zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

• Zapraszamy do udziału w nowennie przed Uroczystością św. Józefa, którą będziemy przeżywać w najbliższy piątek. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. Ten dzień niech będzie dniem mężczyzn. Otoczmy ich modlitwą, prośmy Boga o potrzebne łaski aby codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Po Mszy Świętej wieczornej będzie poświęcenie figury Św. Józefa i wysłuchamy świadectwa przedstawiciela „Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa”, działającej w Tarnowie. Tego dnia, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w piątki o godz. 17:30 i 20:00 oraz Gorzkich Żali, w niedziele o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

• Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe. Dziękujemy za prowadzenie dróg krzyżowych w miniony piątek: Róży Pani Krystyny Szatko i Krystyny Podstawskiej a także Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dniu skupienia.

• Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Rady Parafialnej. Bóg zapłać.

• W wyniku sytuacji pandemicznej, najprawdopodobniej nie będzie specjalnego dnia spowiedzi wielkopostnej, dlatego zapraszamy do korzystania ze spowiedzi tak jak dotychczas przed każdą Mszą Św.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

• Zapraszamy do funkcjonującej w zakrystii tymczasowej filmoteki i biblioteczki.

• Zachęcamy do nabycia specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” poświęconego postaci Św. Józefa, w cenie 9zł.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Trwają prace przy dachu kościoła, postęp prac sami możemy zauważyć, bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Szatko za nieodpłatną renowację krzyży z małej wieżyczki i z nad prezbiterium. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronuje nam:

• Piątek, 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Tadeusza KIEŁBASĘ, lat 85 i + Zuzannę OPIELA, lat 82. Pogrzeby odbędą się w środę. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…