INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (22.03.2020).

  • Bardzo dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła. Prosimy aby stosować się do zaleceń i wskazówek służb, i w imię odpowiedzialności za nas samych i naszych bliskich, pozostali w domach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii. Mamy informacje o wszczęciu dochodzeń policyjnych i prokuratorskich, w naszej diecezji, w związku z nierespektowaniem dopuszczalnej liczby obecnych (maksymalnie 50 osób) podczas Mszy św.

  • Przypominamy również, że zawieszone zostało wspólne celebrowanie nabożeństw: Różańcowych, Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych i innych, dlatego zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania lub w łączności duchowej z naszym kościołem parafialnym poprzez transmisje nabożeństw online:

http://www.parafia.intarnet.pl,

link na komputer: http://www.tarnowkrzyz.pl/page1.html,

link na smartfony i tablety: http://tarnowkrzyz.pl/mobile/page1.html.

  • Starajmy się również jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować czas, dlatego zachęcamy rodziców aby wspólnie z dziećmi powtórzyli podstawowe prawdy wiary i katechizm pamięciowy.

  • Prosimy także, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują jakiejś pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii, (14) 625-12-78. Dziękujemy wszystkim za gotowość pomocy. Bóg zapłać.

  • Od poniedziałku do soboty, od 17:00 do 18:00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. w tym czasie zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św. w czasie adoracji będzie udzielana Komunia Św.

  • Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także, za ofiary na dzieła charytatywne, przy okazji nabywania baranków wielkanocnych i paschalików. Znajdują się one przy głównym wejściu do kościoła. Bóg zapłać.

  • Wszystkim na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych - Szczęść Boże.

  • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Maria Jakson, lat 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…