INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 4. NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SYNODALNA (30.01.2022).

• Przeżywamy w dniu dzisiejszym 1 rocznicę święceń biskupich Artura Ważnego, kolejną Niedzielę Synodalną i Światowy Dzień Trędowatych.

• W środę będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. o godz. 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. W czasie każdej Mszy Św. uroczyste poświęcenie gromnic.

• W tym dniu przypada 47. rocznica święceń biskupich Ks. Bp Władysława Bobowskiego, pamiętajmy o biskupie seniorze w naszych modlitwach. W tym dniu przypada także 23 rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, polecajmy naszego długoletniego proboszcza Miłosierdziu Bożemu. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji.

• W poniedziałek i wtorek zapraszamy niewiasty na triduum przed uroczystością Ofiarowania Pańskiego.

• Gromnice znajdują się przy wyjściu z kościoła, ofiary są przeznaczone na działalność Caritasu.

• W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej NSPJ. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież szkolną, studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św.

• Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

• W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.

• Błogosławieństwo świec, gardła i owoców ku czci św. Błażeja w czwartek. Natomiast błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty w sobotę.

• Zapraszamy na Msze Św. tzw. kolędowe i wspólną modlitwę, rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii na godz. 18:00, prosimy aby przynieść ze sobą wodę do poświęcenia. Harmonogram jest następujący: PONIEDZIAŁEK, 31.01. 2022, REJON XXIV,

ul. Nowodąbrowska od ul. ks. Kmiecika i z ul. Bogusławskiego nr 13, ul. Leszczyńskiego, ul. Jesionowa.

WTOREK, 01.02. 2022, REJON XXV

ul. Nowodąbrowska od Shell w stronę ul. Komunalnej z przyległymi i ul. Chełmońskiego od początku do nr 11.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę możemy nabyć Kalendarze Katechizmowe Radia RDN.

• Wspólnota Męskiego Różańca zaprasza wszystkich mężczyzn na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca, 5 lutego o godz. 8:00, w kościele Księży Misjonarzy, szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

• Zapraszamy na wakacyjny, rodzinny wypoczynek w ośrodku Caritas-u w Myczkowcach nad Soliną, od 4 do 11 lipca, cena pobytu za dobę z wyżywieniem 85 zł. Znajdują się tam min. ogród biblijny, ośrodek jeździectwa, park miniatur, mini zoo. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy osoby zainteresowane wyjazdem na spotkanie w domu katechetycznym.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień będzie składka inwestycyjna.

• W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli a także rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Cecylię WILCZYŃSKĄ. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 31 stycznia – Św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

• Sobota, 5 lutego – Św. Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.