INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (02.05.2021).

 • Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Emigrację, jest to dzień Flagi RP, Polonii i Polaków za granicą.

 • Jutro, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze Św. wg porządku niedzielnego.

 • W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Grupy Synodalnej.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

 • Msza Św. młodzieżowa o godz. 19:30. Zapraszamy młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania i z klas 7, a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie również możliwość spowiedzi św.

 • Wizyta u chorych w piątek od godz. 7:45.

 • W sobotę przypada uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona naszej diecezji, jego relikwie znajdują się w ołtarzu naszego kościoła.

 • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej Pierwszą Komunię Św. Dlatego int. Mszy św. z godz. 10.30 będzie odprawiona o godz. 9.00.

 • Nabożeństwa majowe, są bezpośrednio po Mszach Św., natomiast jutro i w każdą niedziele o godz. 17:30, dla dzieci mamy specjalne wyklejanki. Zachęcamy do śpiewu litanii przy kapliczkach a także w gronie rodzinnym w naszych domach.

 • Miesiąc maj to miesiąc maryjny zapraszamy i zachęcamy do lektury „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Wspomniany traktat można nabyć w zakrystii.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary przeznaczona na pokrycie kosztów inwestycyjnych. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • W naszym kościele, po zmianach w limitach, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział we Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie istniejącej sytuacji. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Mając na względzie sytuację pandemiczną zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Krzysztofa KUTĘ, lat 54 i +Jerzego KRZYŻAKA, lat 61. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek 3 maja – NMP Królowa Polski, główna patronka Polski;

 • Wtorek 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;

 • Czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip i Jakub;

 • Sobotę 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.