INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (10.05.2020).

• Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 30 osób. W niedzielnych Mszach Św. łącznie jest to 180 osób, jest to niecałe 5% wszystkich parafian. Dlatego bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji a także ograniczenie np. do dwóch osób z rodziny udziału we Mszy Św., by dać tym samym możliwość uczestniczenia jak największej liczbie reprezentantów rodzin z naszej parafii. Prosimy również - jeśli w ostatnim czasie uczestniczyłeś w niedzielnej Mszy Św., pozostaw miejsce dla pozostałych parafian, gdyż zależy nam, żeby w okresie epidemii jak największa liczba parafian mogła przynajmniej raz na jakiś czas uczestniczyć we Mszy Św. Niech będzie to wyrazem naszej parafialnej solidarności. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy do młodzieży.

• Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmują posługę przy drzwiach wejściowych do kościoła. Bóg zapłać.

• Zapraszamy ministrantów i lektorów do pełnienia posługi w czasie nabożeństw liturgicznych - oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

• W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

• W sobotę, przypada święto patrona Polski, Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, jest to także dzień imienin Ks. Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• Codziennie o godz. 17:30, Nabożeństwa Majowe.

• Od poniedziałku do soboty, od godz. 17:00 do 18:00, adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św.

• W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej, ze względów bezpieczeństwa odbędzie się ono w kościele.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także w Drodze Krzyżowej w miniony piątek. Bóg zapłać.

• Dziękujemy wolontariuszom za okazywaną pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Bóg zapłać.

• Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer parafialny.

• Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Ś.P. +Genowefa Nowak, lat 93. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.