INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (21.03.2021).

• W dniu dzisiejszym na spotkanie o godz. 15:30 oraz Mszę Św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania a za tydzień rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św. z klasy 3a.

• W środę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników a w piątek Dzień Modlitw za Więźniów.

• W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy aby podjąć zobowiązanie modlitewne Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły w folderach, które są do zabrania w zakrystii. Przyrzeczenie duchowej adopcji i wpisanie do księgi odbędzie się w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

• Codziennie po Mszy Św. wieczornej modlimy się o ochronę życia.

• Z racji zbliżających się świąt wizyta u chorych będzie w piątek od godz. 7:45. Prosimy o zgłoszenie osób które chcą przyjąć ten sakrament u Siostry w zakrystii.

• Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm będzie podczas wszystkich Mszy Św.

• Podczas Mszy Św. o godz. 10.30, (po błogosławieństwie palm, odczytaniu fragmentu Ewangelii upamiętniającym wjazd Chrystusa do Jerozolimy), będzie uroczyste procesyjne wejście do naszego kościoła.

• Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w piątki o godz. 17:30 i 20:00 oraz Gorzkich Żali, w niedziele o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna bezpośrednio po Gorzkich Żalach.

• Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe. Dziękujemy za prowadzenie dróg krzyżowych w miniony piątek: Rodzinie Edmundowej i Krzyskiej Grupie Młodzieżowej.

• W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków grupy synodalnej.

• W wyniku sytuacji pandemicznej, nie będzie specjalnego dnia spowiedzi wielkopostnej, dlatego zapraszamy do korzystania ze spowiedzi tak jak dotychczas pół godziny przed każdą Mszą Św.

• Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.

• Zachęcamy do nabycia książeczki „Wszystko o św. Józefie”, w cenie 5 zł.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

• Trwają prace zabezpieczające przy dachu kościoła, bardzo prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość w wyniku zaistniałych utrudnień.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Jana GRANICZKOWSKIEGO, lat 70, + Jadwigę SKOLARCZYK, lat 78 i + Zbigniewa KIEŁBASĘ, lat 81. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…