INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5. NIEDZIELA ZWYKŁA, (06.02.2022).

 • Rozpoczęty przed kilkoma dniami miesiąc luty jest poświęcony modlitwom za konających.

 • Przeżywamy w dniu dzisiejszym 6 rocznicę święceń Biskupich Ks. Leszka Leszkiewicza, przed laty pracował duszpastersko w naszej parafii, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 • W piątek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę Świętą i Sakrament Namaszczenia Chorych o godz. 9.00.

 • W piątek Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii.

 • Bardzo dziękujemy za udział i wspólną modlitwę w czasie Mszy Św. kolędowych. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy i lektury Pisma Św. Złożone ofiary przy tej okazji zostały rozdysponowane - na zakup ornatu i kapy, Caritas Sacerdotalis, Seminarium Duchowne, Fundusz Św. Józefa i Liturgiczną Służbę Ołtarza. Bóg zapłać.

 • Ogłaszamy nabór kandydatów do scholii. Pragniemy wznowić działalność liturgicznej scholii parafialnej, która istniała w naszej parafii pod kierownictwem p. Organisty w latach 2011-2019. Celem tego zespołu była artystyczna oprawa muzyczna celebracji liturgicznych w naszym kościele. Zapraszamy chętnych do śpiewania w scholii, szczególnie młodzież uczącą się i pracują. Zapisy w zakrystii.

 • Przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę możemy nabyć Kalendarze Katechizmowe Radia RDN.

 • Klub Seniora i firma Audiofon, zapraszają w najbliższy wtorek o godz. 10:00 do domu katechetycznego, na bezpłatne badanie słuchu oraz doradztwo w wyborze aparatów słuchowych. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak dbać o słuch i co robić, by jak najdłużej cieszyć się dobrym słuchem.

 • Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem ds. Nowej Ewangelizacji organizuje kolejną edycję Randek Małżeńskich, które będą się odbywać w „Alegorii”. Kurs to cykl 7 cotygodniowych spotkań, który pomaga małżonkom we wspólnym dialogu. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Rozpoczęcie w piątek 18 lutego. Zapisy w zakrystii.

 • Zapraszamy na wakacyjny, rodzinny wypoczynek w ośrodku Caritas-u w Myczkowcach nad Soliną, od 4 do 11 lipca. Zapraszamy, zapisy do 15 lutego w zakrystii.

 • Bardzo dziękujemy młodzieży i wszystkim osobom za pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej, dziękujemy także za prace remontowe w domu katechetycznym. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne – remont wieży kościoła i dachu plebanii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • W wyniku sytuacji pandemicznej w kościele może znajdować się 30% ogólnego obłożenia, limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Przypominamy o zakładaniu maseczek i zachowywaniu środków ostrożności.

 • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli a także rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże.

 • W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Zofię STELMACH, lat. 73. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

 • Czwartek, 10 lutego – Św. Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.