INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 5 NIEDZIELA ZWYKŁA (09.02.2020).

 • Zapraszamy do udziału w dniu dzisiejszym w pierwszym nabożeństwie czterdziestogodzinnym. Porządek Adoracji: od godz. 14.30 dzieci, 15.00 niewiasty, 16.00 mężczyźni a od 17.00 młodzież szkolna i pracująca. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Postarajmy tak zaplanować nasz czas aby wziąć udział w nabożeństwie.

 • Jutro, w poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie.

 • We wtorek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych, zostanie odprawiona o godz. 9.00. Prosimy o pomoc, aby wszyscy chorzy, niepełnosprawni, seniorzy mogli dotrzeć do naszej świątyni.

 • We czwartek 13 lutego o 15.45 spod Domu Katechetycznego wyjazd pielgrzymów do Sanktuarium Św. Rity.

 • W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 6:30 a zakończenie nabożeństwem Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Św., i ucałowanie relikwii Krzyża Św.

 • Bardzo dziękujemy młodzieży i wszystkim osobom za pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele i przy plebanii. Podziękowania składamy na ręce S. Marii. Dziękujemy także za zdemontowanie i zabezpieczenie obrazów stacji drogi krzyżowej z Kalwarii. Bóg zapłać.

 • Wielkopostne Rekolekcje Parafialne będą w dniach: od 28 lutego do 3 marca, natomiast Rekolekcje Szkolne w dniach: od 18 do 20 marca.

 • Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękujemy za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 • Bardzo dziękujemy rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa, za ofiarę na obraz Jana Pawła II. Dziękujemy, także Panu Kazimierzowi Klimkiewiczowi i synom za remont i uzupełnienie nowymi elementami mozaiki. Bóg zapłać.

 • Zapraszamy do udziału w wycieczce do Warszawy w terminie 18-19 kwietnia. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej. Możliwość zapisu w zakrystii oraz poprzez stronę internetową parafii.

 • W dniu 29 marca, odbędą się wybory do Rad Osiedli. Warunkiem wyboru rady jest odpowiednia liczba kandydatów i frekwencja wyborcza. Do 27 lutego, można zgłaszać kandydatów na członków rad osiedli. Szczegóły znajdują się na stronie www.tarnow.pl

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedli do wieczności Ś.P. +Wiesław Marzec, lat 71 i +Danuta Surga, lat 68, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

 • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.