INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 5. NIEDZIELA ZWYKŁA (10.02.2019)

  1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych, zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku.
  2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek Adoracji: od godz. 14.30 dzieci, 15.00 niewiasty, 16.00 mężczyźni a od 17.00 młodzież szkolna i pracująca. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Postarajmy tak zaplanować nasz czas aby wziąć udział w nabożeństwie czterdziestogodzinnym, pamiętajmy, że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym.
  3. Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie Grupę Synodalną w środę po Mszy Św. wieczornej.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w adoracji i dniu skupienia a także Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej składa wyrazy podziękowania wszystkim osobom, które przekazują 1% podatku na rzecz Caritas. Bardzo prosimy aby wesprzeć jednym procentem podatku naszego parafianina Konrada Starzyka, który znajduje się w stanie śpiączki. Szczegółowe informacje na ulotkach przy wejściu do kościoła i w zakrystii.
  6. Dziękujemy za hojne ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii - w kwocie 7 683 zł., dziękujemy za przelewy na konto oraz ofiary w kopertach. Bóg zapłać.
  7. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  8. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.
  9. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. Michał Pisz, lat 33. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.