INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (09.05.2021).

• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości, dziękujemy rodzicom i dzieciom komunijnym za dar ołtarza którym jest ornat Matki Bożej. Bóg zapłać.

• W tym tygodniu – od poniedziałku do środy, przypadają dni modlitw o urodzaje.

• W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. W tym dniu rozpocznie się tygodniowy odpust w Sanktuarium MB Fatimskiej Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w ciągu całego tygodnia. Suma Odpustowa jest w najbliższą niedzielę o godz. 11:00. Szczegóły są na okolicznościowym afiszu. Nasza parafia jest zaproszona na specjalną Mszę Św. w środę 19. maja o godz. 18:30.

• W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii wg grafika umieszczonego na tablicy ogłoszeniowej. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• Nabożeństwa majowe, są bezpośrednio po Mszach Św., w niedziele o godz. 17:30, dla dzieci mamy specjalne wyklejanki. Zachęcamy do modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach a także w gronie rodzinnym w naszych domach.

• Dziękujemy ofiarodawcom obrazu Św. Rity. Bóg zapłać.

• Dziękujemy grupie Senioralnej a także członkom „Stowarzyszenia Przystań JPII” za prace porządkowe i pielęgnacyjne na kalwarii. Bóg zapłać.

• W naszym kościele, po zmianach w limitach, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział we Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie istniejącej sytuacji. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Mając na względzie sytuację pandemiczną zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów inwestycyjnych, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Kazimierę WÓJCIK, pogrzeb będzie w najbliższy wtorek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

• Piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.