INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (17.05.2020).

 • Dziękujemy za duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła.

 • W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Przy ołtarzu mamy nowy obraz Jana Pawła II, aktualnie jest przygotowywana rama po jej ukończeniu obraz na stałe będzie umieszczony w naszym kościele. Został także zakonserwowany obraz Chrystusa Miłosiernego - „Jezu, Ufam Tobie” i jest złocona rama.

 • W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 45 osób. Dlatego bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji a także ograniczenie np. do dwóch osób z rodziny udziału we Mszy Św. Zależy nam, żeby w okresie ograniczeń jak największa liczba parafian mogła przynajmniej raz na jakiś czas uczestniczyć we Mszy Św. Niech będzie to wyrazem naszej parafialnej solidarności. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy do młodzieży. Zapraszamy takż, ministrantów i lektorów do pełnienia posługi w czasie nabożeństw - oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

 • Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmują posługę przy drzwiach wejściowych do kościoła. Bóg zapłać.

 • W poniedziałek rozpoczniemy Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę i obfite plony.

 • W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • Codziennie o godz. 17:30, Nabożeństwa Majowe.

 • Od poniedziałku do soboty, od godz. 17:00 do 18:00, adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie, zachowując środki ostrożności, zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Św.

 • W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców, kandydatów do Bierzmowania, szczególnie tych, którzy nie uczą się w naszej szkole; a w środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

 • Dziękujemy członkom Rady Parafialnej udział w spotkaniu w minioną środę.

 • Dziękujemy wolontariuszom za okazywaną pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za wpłaty na konto, a także za indywidualnie składane ofiary. Bóg zapłać.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 • Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.