INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 6. NIEDZIELA ZWYKŁA (17.02.2019)

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które będzie trwało jeszcze przez dwie kolejne niedziele. Porządek Adoracji: od godz. 14.30 dzieci, 15.00 niewiasty, 16.00 mężczyźni a od 17.00 młodzież szkolna i pracująca. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00.

W Bazylice Katedralnej w Tarnowie rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych, spotkania będą w poniedziałki i środy o godz. 18.45.

W najbliższą środę serdecznie zapraszamy na spotkanie karnawałowe Seniorów naszej Parafii i Osiedla w Domu Katechetycznym. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

Bardzo dziękujemy członkom Grupy Synodalnej za udział w spotkaniu w minioną środę. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.

Bardzo prosimy aby wesprzeć jednym procentem podatku naszego parafianina Konrada Starzyka, który znajduje się w stanie śpiączki. Szczegółowe informacje na ulotkach przy wejściu do kościoła i w zakrystii. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na pomoc w leczeniu dla Konrada.

Gdyby ktoś, w ramach 1% na Caritas, chciał przekazać swój podatek na placówkę prowadzoną przez Ks. Andrzeja Wolanina, to w rubryce – cel szczegółowy należy wpisać Dom Emerytów. Więcej informacji na ulotkach.

Pragniemy powiększyć parking znajdujący się przy domu katechetycznym, dlatego gdyby miał ktoś gruz i ziemię to przyjmiemy aby powoli usypywać i wyrównywać teren. Informacje do ks. proboszcza.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. Krzysztof Jarek, lat 61. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Dzisiaj (od południa do północy 22 lutego) można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.

  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.