INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 7. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (16.05.2021).

• Przeżywamy w dniu dzisiejszym Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym biskupie Andrzeju Jeżu z okazji przeżywanych imienin.

• Trwa Tygodniowy odpust w Sanktuarium MB Fatimskiej. W dniu dzisiejszym Suma Odpustowa o godz. 11:00. Nasza parafia jest zaproszona na Mszę Św. w środę o godz. 18:30, która będzie sprawowana w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

• W przyszłą niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczyste obchody tej uroczystości rozpoczniemy czuwaniem w sobotę. Początek nabożeństwa o godz. 21:00 a zakończenie Mszą Św. wigilijną o godz. 22:00.

• Dziękujemy za udział w Dniu Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego w miniony piątek, dziękujemy wspólnotom i grupom parafialnym a także rodzinom z poszczególnych rejonów naszej parafii.

• Nabożeństwa majowe, są bezpośrednio po Mszach Św., w niedziele o godz. 17:30, dla dzieci mamy specjalne wyklejanki. Zachęcamy do modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach a także w gronie rodzinnym w naszych domach.

• Procesja w Uroczystość Bożego Ciała będzie ulicami naszej parafii.

• W naszym kościele, po zmianach w limitach, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział we Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie istniejącej sytuacji. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Przy wejściach do kościoła są maseczki. Mając na względzie sytuację pandemiczną zapraszamy do duchowej łączności i wspólną modlitwę poprzez transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła a także zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Irenę JELEŃ, lat 70. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronuje nam:

• Wtorek – św. Stanisław Papczyński, kapłan.