INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 7. NIEDZIELA ZWYKŁA (24.02.2019)

Przeżywamy Niedzielę Synodalną, a także drugą niedzielę nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Porządek Adoracji: od godz. 14.30 dzieci, 15.00 niewiasty, 16.00 mężczyźni a od 17.00 młodzież szkolna i pracująca. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła.

Wyjazd do chorych tradycyjnie o godz. 7.45.

Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece. Dziękujemy seniorom za udział w spotkaniu karnawałowym. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w jego przygotowanie. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pomoc w leczeniu dla Konrada Starzyka. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii z udziałem ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, odbędzie się w czwartek 7 marca o godz. 18:00.

  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i znaków ludzkiej życzliwości i miłości. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. Jan Jarmuła, lat 65, i Jan, Kornaś, lat 74, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek na cmentarzu w Mościcach. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…