INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 8. NIEDZIELA ZWYKŁA (03.03.2019)

Przeżywamy ostatnią niedzielę nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Zachęcamy i prosimy aby tak zaplanować sobie czas aby wziąć udział w Adoracji, porządek jest taki sam jak w ubiegłe niedziele.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Spowiedź przed Środą Popielcową we wtorek od godz. 17:00. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6:30, 9:00, 10:30, 16:00 i 18:00. Zachęcamy do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

W najbliższy czwartek Ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli młodzieży z naszej parafii i Pawęzowa Sakramentu Bierzmowania. Bezpośrednim przygotowaniem będzie Triduum w następującym porządku: jutro, o godz. 18.00, Msza św. z nauką, a po niej próba ze świadkami. We wtorek, od godz. 18.30 Spowiedź św. (bez niej bierzmowanie będzie nieważne), a po niej o 19.30, uroczysty obrzęd przyjęcia krzyżyka. W Środę Popielcową niech młodzież indywidualnie uczestniczy we Mszy św. z najbliższymi.

Zapraszamy Rodzinę Edmundową na Mszę św. w czwartek o godz. 6:30, nie będzie spotkania ze względu na bierzmowanie.

Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej, które będą o godz. 17:15 i 19:30. Do prowadzenia rozważań zapraszamy grupy parafialne, apostolskie a także róże różańcowe – grafik jest w zakrystii. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki. W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Rozpoczęcie o godz. 6:30. a zakończenie o godz. 17:00 podziękowaniami i prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Ten dzień będziemy przeżywać w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali o godz. 17.00. Kazania Pasyjne będą głoszone przez Ks. Mieczysława. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej będą od 13 do 15 marca, natomiast Rekolekcje parafialne od 29 marca do 2 kwietnia. W dniu dzisiejszym o godz. 19:15, w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie rozpoczyna się Kurs przedmałżeński.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na pomoc w leczeniu Konrada Starzyka - w kwocie 6.922 zł. Rodzice Konrada składają serdeczne, płynące z serca podziękowania wszystkim, którzy wsparli ich w tych trudnych chwilach. Bóg zapłać. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar. W ostatnim czasie została wymieniona turbina do nadmuchu powietrza w kościele a w ubiegłym tygodniu zostały, zgodnie z wymaganiami, zakupione gaśnice i założono oznakowanie przeciwpożarowe w kościele i domu katechetycznym.

Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ś.P. Kazimierz Ptasznik, lat 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: ·       4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.