INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (24.11.2019)

 • Dzisiaj Uroczystości Chrystusa Króla, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej a także kolejna Niedziela Synodalna.

 • Kończąc Mszę Św. odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

 • Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy za zmarłych o godz. 17.30.

 • W czwartek 10. Rocznica święceń biskupich bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach. W czasie Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Ks. Kanonika Zdzisława z okazji imienin.

 • W czwartek, spotkanie formacyjne FZŚ, rozpoczęcie o godz. 17:30, po Mszy Św. spotkanie w domu katechetycznym, zapraszamy osoby pragnące wstąpić do FZŚ.

 • W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 • Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Dla dzieci będą specjalne pamiątkowe wyklejanki.

 • Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 • Bardzo dziękujemy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za udział w spotkaniu. Bóg zapłać.

 • W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich Seniorów na spotkanie „Andrzejkowe” z muzyką, o godz. 16:00, w domu katechetycznym.

 • Dziękujemy Panu Organiście za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Od jutra Pan Organista będzie odwiedzał nasze domy i dostarczy opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za jego pracę w naszej parafii.

 • Bardzo dziękujemy wszystkim za hojne wsparcie akcji Caritas „Chlebki Miłosierdzia” w minioną niedzielę, w kwocie 1.919 zł., - 800 zł. zostanie przeznaczone na Caritas naszej diecezji a 1.119 zł. na potrzeby naszego Parafialnego Oddziału Caritas. Dziękujemy członkom Caritas za przeprowadzenie tej akcji i prace na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać.

 • Od najbliższej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał świece na Boże Narodzenie. Dochód z tych świec będzie przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.

 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Trwają prace na naszej Kalwarii, bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w te prace. Bóg zapłać.

 • Dzisiejszy „Gość Niedzielny”, jako bezpłatny dodatek zawiera kalendarz na rok 2020 ze Św. Janem Pawłem II.

 • Klub Sportowy "Iskra" zaprasza wszystkich Członków, Sympatyków klubu oraz zainteresowanych rozwojem sportu w naszej Dzielnicy na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków KS "Iskra", które odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00 w świetlicy Szkoły Podst. nr 14.

 • Przy wyjściu z kościoła są umieszczone broszury dotyczące smogu, zanieczyszczenia powietrza i wpływu na zdrowie, a także informacje na temat dofinansowania wymiany pieców i kotłów.

 • Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

 • Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia - Szczęść Boże.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.