INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, (10.01.2021).

• Chrzest Chrystusa jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

• Dzisiaj zapraszamy na Wieczór Kolęd o godz. 17:00. Wysłuchamy w naszym kościele pięknych utworów bożonarodzeniowych a także wspólnie zaśpiewamy najpiękniejsze kolędy.

• W najbliższą niedzielę będziemy gości

• w naszej parafii ks. Pawła Jakóba, który pracuje na misji w Beninie, prowadzonej przez Polską Prowincję Księży Misjonarzy, podzieli się z nami świadectwem swojej pracy.

• Bardzo dziękujemy Kolędnikom Misyjnym - dzieciom i młodzieży, Siostrze Gregorii i rodzicom za przygotowane przedstawienia po Mszach Św. w święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Dziękujemy za hojne ofiary złożone na misje. Bóg zapłać.

• Ks. Krzysztof wraz z młodzieżą dziękują za wsparcie przy nabywaniu kompletów z kredą i kadzidłem. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za modlitwę w piątkowym dniu skupienia całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie w intencji Bpa Nominata Artura Ważnego a także za udział w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział w Mszach Św. w niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia. Dziękujemy za zakładanie maseczek i zachowywanie środków ostrożności.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont dachu, za ofiary na misje, wpłaty na konto, ofiary w kopertach i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• W tym roku nie ma wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, dlatego zapraszamy na Msze Św. i wspólną modlitwę do kościoła na godz. 18:00, rodziny z kolejnych rejonów parafii, prosimy aby przynieść ze sobą pojemniczki na wodę święconą.

• PONIEDZIAŁEK, 11 I 2021, (Rejon VI)

ul. Cytrynowa, ul. Pomarańczowa, ul. Migdałowa, ul. Żurawia, ul. Porzeczkowa.

• WTOREK, 12 I 2021, (Rejon V)

ul. Ćwiklińskiej, ul. Krzyska od numeru 81 i ul. Woszczerowicza.

• ŚRODA, 13 I 2021, (Rejon IV)

ul. Jaracza, ul. Krzyska od ul. Jaracza z ul. Studnickiego, ul. Morelową.

• CZWARTEK, 14 I 2021, (Rejon III)

ul. Dutkiewicza, ul. Krzyska 53a, 49 i 47, ul. Leszczynowa, Gruszkowa, ul. Krzyska nr 98, 96a oraz ul. Pochyła, ul. Skryta i ul. Szklana 15a, ul. Olchowa.

• PIĄTEK, 15 I 2021, (Rejon I)

ul. Spokojna nry 57 i 59a i 59c, ul. Chryzantemowa, ul. Stalowa i z ul. Krzyskiej nry 70 – 78a, ul. Krzyska nry 90 – 80 oraz ul. Szklana.

• SOBOTA, 16 I 2021, (Rejon II)

ul. ks. Kmiecika z ul. Górną, z ul. Spokojnej nry 31 i 37, ul. Krzyska od Cmentarza z ul. Ciasną i ul. Klonową do Krzyska 43.

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Miłej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Barbarę LUDWA, lat 78. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…