INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, (27.12.2020).

• Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem ofiarowanym Panu Bogu i najbliższym. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.

• We czwartek ostatni dzień roku 2020, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16:00.

• W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. według porządku niedzielnego. (o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, 18:00). Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia będziemy modlili się o pokój i pojednanie na świecie. Nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca stycznia.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła MB w Fatimie – będzie Różaniec, Medytacja i Msza Św.

• Za tydzień po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• Dzisiaj zapraszamy na konkurs z Ewangelii Św. Łukasza. O godz. 19:00 na stronie internetowej parafii oraz na facebooku pojawi się link do konkursu.

• Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie i z wielkim poświęceniem pracowali aby wysprzątać a także przygotować wystrój i dekorację kościoła na święta, podziękowania składamy na ręce Siostry Marii. Dziękujemy za ofiarowanie choinek i oświetlenia. Bóg zapłać.

• W zakrystii możemy nabyć płytę CD z kolędami. Jest to produkcja naszej parafianki Gabrieli Nawój z zespołem, (Nawój I Ekipa), równocześnie zapraszamy na wspólne kolędowanie z „Gabi” i zespołem w najbliższą niedzielę o godz. 17:00. Również w zakrystii są do nabycia kalendarze Ogniska Misyjnego kleryków z naszego Seminarium Duchownego.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od najbliższej środy zapisy na udział w Mszach Św. w Nowy Rok i niedzielę, poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, ofiary w kopertach. Dziękujemy za ofiary na Fundusz Obrony Życia i UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remont dachu.

• W tym roku w wyniku sytuacji pandemicznej nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, dlatego zapraszamy na Mszę Św. i wspólną modlitwę do kościoła na godz. 18:00, rodziny z kolejnych rejonów parafii, prosimy aby przynieść ze sobą pojemniczki na wodę święconą.

• PONIEDZIAŁEK, 28 XII 2020, (Rejon XV)

ul. Sarnia, ul. Wilcza, ul. Trzcinowa (tzw. Partuły) oraz ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry w stronę centrum (do ul. Wilczej) i ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry numery parzyste od 256 do 220.

• WTOREK, 29 XII 2020, (Rejon XIV)

ul. Wiśniowa od ul. Krzyskiej w stronę ul. Nowodąbrowskiej z ul. Jagodową, ul. Bajkową, ul. Harasymowicza i z ul. Nowodąbrowskiej numery 282, 284, 284a, b, c, g, h.

• ŚRODA, 30 XII 2020, (Rejon XIII)

ul. Krzyska od Pawęzowa (obie strony) do ul. Wiśniowej oraz Krzyska 173 i ul. Kalinowa

• SOBOTA, 02 I 2021, (Rejon XII)

ul. Krzyska nr 206 i 208 oraz ul. Wiśniowa od Krzyskiej (w stronę Bażanciarni).

Bardzo prosimy aby poinformować sąsiadów i znajomych. Cały harmonogram jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i stronie internetowej.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Mieczysława. Życzymy Mu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże. W najbliższy piątek w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Mieczysława o godz. 10.30.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Elżbietę GOLEC, lat 90. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

• sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.