INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (30.12.2018)

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynne o godz. 16:00.

We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego, będzie dodatkowa Msza Św. popołudniowa o godz. 15.00.

Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia będziemy modlili się o pokój na świecie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w pierwszy piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

We czwartek - 3 stycznia - na mszę o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na comiesięczne spotkanie.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła podczas wszystkich Mszy Świętych. Jest to również Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn.

W najbliższą niedzielę 6. stycznia młodzież z Krzyskiej Grupy Młodzieżowej będzie rozprowadzać przed mszami zestawy do poświęcenia (kredę i kadzidło). Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Grupy.

W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy na Koncert Muzyki Bożonarodzeniowej połączony ze wspólnym śpiewem kolęd. Wystąpią Paweł Grabczyński – organy i Aleksandra Kubala – skrzypce. W programie utwory m.in. Bacha i Vivaldiego.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży a także opiekunom za ofiarne kolędowanie na rzecz misji, podziękowania składamy na ręce Siostry Natanaeli i wszystkich opiekunów. Dziękujemy Wam wszystkim drodzy Siostry i Bracia za życzliwe przyjęcie Kolędników misyjnych i złożone ofiary. Bóg zapłać.

Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, za ofiary na Fundusz Obrony Życia, UPJPII w Krakowie i Tarnowie a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn jest niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską z daną rodziną w innym terminie.

W tym tygodniu patronują nam:

W środę – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Wszystkich solenizantów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Mieczysława. Życzymy Mu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże. W najbliższą wtorek w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Mieczysława o godz. 10.30.