INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, (29.12.2019).

• Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem ofiarowanym Panu Bogu i najbliższym. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
  • W dniu dzisiejszym na Mszy Św. o godz. 10:30 będzie uroczyste posłanie Kolędników Misyjnych, którzy bezpośrednio po tej Mszy Św. rozpoczną kolędowanie. Przyjmijmy ich życzliwie. Dziękujemy dzieciom i młodzieży a także opiekunom za podjęcie wysiłku i kolędowanie na rzecz misji, podziękowania składamy na ręce Siostry Pauliny.
  • We wtorek ostatni dzień roku 2019, zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynne o godz. 16:00.
  • W środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. według porządku niedzielnego, będzie dodatkowa Msza Św. popołudniowa o godz. 15.00. Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia będziemy modlili się o pokój na świecie. Jest to święto obowiązkowe.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata.
  • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  • W najbliższą niedzielę o godz. 16:00, zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie opłatkowe członków wszystkich grup działających w naszej parafii.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami będzie wyjątkowo w II czwartek stycznia (9.01.2020) o godz. 18.00.
  • Kolejna pielgrzymka do Św. Rity w Nowym Sączu odbędzie się we czwartek - 9 stycznia. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli - 5 stycznia włącznie.
  • Dzieci z DSM i Scholi dziękują za złożone ofiary z okazji rozprowadzania ozdób świątecznych. Bóg zapłać.
  • Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza na IX Forum Formacyjne pod hasłem "Moc Obecności - tajemnica Eucharystii" pod patronatem Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Gościem specjalnym będzie Damian Stayne (czyt. Stejn). Forum odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2020r. w hali Arena „Jaskółka” Tarnów.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary na Fundusz Obrony Życia, na UPJPII w Krakowie i Tarnowie a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • Wszystkich solenizantów powierzamy opiece Świętej Rodziny. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Mieczysława. Życzymy Mu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, i ludzkiej życzliwości. Szczęść Boże. W najbliższą środę w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Mieczysława o godz. 10.30.
  • W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.
Plan kolędy jest następujący:   Czwartek – 02 stycznia od godz. 15.30 I ksiądz: ul. Żurawinowa i ul. Malinowa II ksiądz: ul. Jeżynowa od końca i ul. Krzyska numery nieparzyste od 149 – 131 III ksiądz: ul. Krzyska nry 169 i 163 oraz ul. Modrzewiowa   Sobota – 04 stycznia od godz. 9.00 I ksiądz: ul. Fałata od ul. Krzyskiej z ulicami Siemiradzkiego i Michałowskiego II ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi w stronę Shell i ul. Chełmońskiego od końca do numerów 16 i 15 III ksiądz: ul. Nowodąbrowska od Shell w stronę ul. Komunalnej z przyległymi i ul. Chełmońskiego od początku   Niedziela – 05 stycznia od godz. 14.00 I ksiądz: ul. Przyjazna, ul. św. Ojca Pio i ul. Reisinga od końca II ksiądz: ul. Dunikowskiego od ul. Modrzejewskiej   Poniedziałek – 06 stycznia od godz. 14.00 I ksiądz: ul. Osterwy od końca w stronę ul. Nowodąbrowskiej II ksiądz: ul. Bogusławskiego od ul. Modrzejewskiej z ul. Siemaszkowej
  • Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej, biuletynie i na stronie internetowej.
  • Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn jest niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską z daną rodziną w innym terminie.
  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. +Małgorzta Bajbor, i +Zbigniew Kułga. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…