INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ, (07.06.2020).

 • Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a także Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy za dar odkupienia i jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

 • Kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej.

 • W najbliższy czwartek w liturgii będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla naszej rodziny parafialnej, całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Bardzo prosimy o pomoc w organizacji procesji.

 • Procesje w Uroczystość Bożego Ciała będą odbywały się wokół kościoła po każdej Mszy Św. natomiast do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godz. 12:00, do przygotowania ołtarzy bardzo prosimy parafian:

Pierwszego ołtarza – z ul. Wiśniowej od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej z ul. Harasymowicza, ul. Jagodową i ul. Bajkową.

Drugiego ołtarza – z ul. Sarniej, ul. Wilczej i ul. Trzcinowej (tzw. Partuły) oraz z ul. Nowodąbrowskiej od Lisiej Góry w stronę centrum do ul. Wilczej i z ul. Nowodąbrowskiej numery parzyste od 256 do 220.

Trzeciego ołtarza – z ul. Nowodąbrowskiej od ul. Komunalnej z przyległymi w kierunku Lisiej Góry z ul. Majchra.

Czwartego ołtarza – z ul. Nowodąbrowskej od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a, z ul. Matki Teresy z Kalkuty i ul. Szuszkiewicza.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i za udział w spotkani. Bóg zapłać.

 • Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

 • Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła w Oktawie Bożego Ciała, będą odbywały się codziennie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:30.

 • W środę od godz. 17:00 spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała a w piątek od 17:00 z okazji rocznicy I Komunii Św.

 • W piątek będziemy przeżywać całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu - Dzień Skupienia i Modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po Mszy Św. wieczornej Droga Krzyżowa. Po niej próba dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Św.

 • W sobotę o godz. 18:00, Msza Św. na cmentarzu poprzedzona modlitwą różańcową za zmarłych.

 • W najbliższą niedzielę, 14 czerwca o godz. 10:30, Rocznica I Komunii Św. i przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.

 • Pierwsza Komunia Św. będzie 21 czerwca, a Sakrament Bierzmowania w sobotę 27 czerwca w Parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie .

 • Ks. proboszcz, bardzo dziękuje za wyrazy współczucia, solidarności i serdecznej duchowej bliskości a przede wszystkim za wspólną modlitwę w czasie Mszy Św. w dniu wczorajszym, za zmarłego tatę Stanisława. Dziękuje za zamówione Msze Św. w jego intencji. Bóg zapłać.

 • Bardzo dziękujemy parafiankom z ulicy Jeżynowej, za zakup sadzonek krzewów i obsadzenie nimi części Kalwarii, dziękujemy za tę bezinteresowną pracę. Dziękujemy także osobom, które podarowały sadzonki kwiatów. Dziękujemy Panu Jackowi Jarmule i Waldemarowi Idzikowi za pracę przy zamianie ustawienia kamery. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać. Prosimy przedstawicieli Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

 • W kościele nie ma limitu uczestników we Mszach Św. i nabożeństwach, pamiętajmy jednak o zakładaniu maseczek i zachowywaniu odległości 2 m. Komunia św. na rękę jest w nawie bocznej przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.

 • Wszystkim, którzy obchodzą imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.