INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ, (30.05.2021).

• Przeżywamy w dniu dzisiejszym Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kolejną Niedzielę Synodalną a także kończymy czas Komunii św. wielkanocnej.

• Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach majowych w kościele i przy kapliczkach a także w gronie rodzinnym. Bóg zapłać. Prosimy aby dzieci przyniosły w dniu jutrzejszym wyklejanki majówkowe.

• We wtorek z okazji Dnia Dziecka zawierzymy dzieci naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Nabożeństwa czerwcowe będą po Mszach Św. wieczornych.

• W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Św. w tym dniu będą o godz. 7:00, 9:00, ok godz. 12:00 czyli bezpośrednio po zakończonej procesji i o godz. 18:00.

• Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 9:00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Krzyską, Woszczerowicza, Zelwerowicza, Solskiego, Ćwiklińskiej, Jaracza.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy parafian z rejonów:

• I ołtarz – Parafianie z Rejonu V, (ul. Ćwiklińskiej, ul. Krzyskiej od numeru 81 i ul. Woszczerowicza).

• II ołtarz – Parafianie z Rejonu XXI, (ul. Solskiego, ul. Zelwerowicza i ul. Nowodąbrowskiej nr 144a i 142b).

• III ołtarz – Parafianie z Rejonu XX, (ul. Nowodąbrowskiej od ul. Komunalnej z przyległymi w stronę Shell do ul. Cybulskiego włącznie i ul. Chełmońskiego od końca do numerów 16 i 15; ul. Nowodąbrowskiej od ul. Modrzejewskiej (nr 160) w stronę centrum do nr 130 z ul. Ordonówny).

• IV ołtarz – Parafianie z Rejonu IV, (ul. Jaracza, ul. Krzyskiej od ul. Jaracza z ul. Studnickiego, ul. Morelową).

• Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji wszystkich parafian, prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów i sztandarów, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

• Składka w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

• Podczas trwania oktawy Bożego Ciała, procesja wokół kościoła będzie po Mszy Św. wieczornej w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:30.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedź św. we wtorek, środę i piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Piątek naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

• Msza Św. młodzieżowa o godz. 19:30. Zapraszamy młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania i z klas 7, a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie również możliwość spowiedzi św.

• Wizyta u chorych w piątek od godz. 7:45.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.

• Przyszła niedziela to Dzień Dziękczynienia, po Mszy Św. o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu.

• Dziękujemy za odnowienie sztandarów procesyjnych Państwu Czubom Dziękujemy za prace przy instalacjach elektrycznych w kościele i wykonanie odpowiedniej dokumentacji, dziękujemy także za prace pielęgnacyjne przy kościele, kalwarii i cmentarzu. Wszystkie te prace zostały wykonane nieodpłatnie.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 35 osób. Od piątku zapisy na udział we Mszy Św. poprzez formularz na stronie internetowej (www.parafia.intarnet.pl). Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie odległości i środków ostrożności. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• Wtorek, 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof.

• Sobotę, 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. +Józefa CHOCHOŁOWICZA, lat 92. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności, a Jego dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ś.P. +Józef CHOCHOŁOWICZ, wzór dobroci, solidarności, rzetelności, prawdomówności i wielkiego patriotyzmu. Harcerz, czynny działacz ruchu oporu w patriotycznym stowarzyszeniu „Wolność i Niezawisłość”. Kilkakrotnie aresztowany przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa i Urząd Bezpieczeństwa. Za działalność patriotyczną, skazany na pięć lat więzienia. Poniżany, bity, torturowany i głodzony. W latach 70/80 członek NSZZ „Solidarność”. W dzielnicy Tarnów – Krzyż pełnił funkcję prezesa Kółka Rolniczego, wiceprezesa Rady Osiedla, członka Zarządu Klubu Sportowego „Iskra”. Odegrał znaczną rolę w przekazaniu funduszy z likwidacji Kółka Rolniczego na rzecz parafii Tarnów-Krzyż (remont schodów, naprawa organ). Józef Chochołowicz był ważną i wielką postacią społeczności naszej dzielnicy, naszej parafii, naszego miasta i kraju.