INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, (01.11.2020).

• Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związanych z tym obostrzeń nie będzie Mszy Św. na cmentarzu. Dlatego zapraszamy do kościoła w dniu dzisiejszym o godz. 17:00 na Różaniec z modlitwami za zmarłych. Zapraszamy do łączności modlitewnej poprzez transmisję internetową.

• Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych, będzie to możliwe przez cały listopad - za nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga). Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych i mają zamiar jak najszybciej spełnić zwyczajowe warunki a także przed obrazem Pana Jezusa lub NMP odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych.

• W poniedziałek Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. z wypominkami o godz. 6.30, 9.00, 12.00 i 18.00.

• W Pierwszy Czwartek od godz. 17:00 będzie Adoracja - „Godzina Święta” i będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00. O godz. 17:30 w trakcie spowiedzi, będzie udzielona Komunia Św.

• W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy świata.

• Zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową o godz. 19:30. Zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą, a także wszystkich pracujących, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św.

• Z racji sytuacji epidemicznej nie będzie wyjazdu do chorych.

• W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła MB w Fatimie – będzie Różaniec, Medytacja i Msza Św.

• Zapraszamy na modlitwę Różańcową – Różaniec do Granic Nieba, codziennie od dzisiaj do najbliższej niedzieli o godz. 20:30 w kościele. Będziemy modlić się za naszą Ojczyznę o ustanie pandemii, za dusze czyścowe i wynagrodzenie za grzechy aborcji.

• Przy wyjściu z kościoła jest skarbonka do której możemy złożyć ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

• Przez cały listopad różaniec z wypominkami będzie o godz. 17.30.

• Krzyska Grupa Młodzieżowa rozprowadza znicze i wkłady do zniczy, dochód jest przeznaczony na remont salki i działalność grupy. W wyniku zaistniałej sytuacji tym bardziej prosimy o wsparcie.

• W naszym kościele, może uczestniczyć w nabożeństwach 65 osób. Bardzo prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, wyrozumiałość i cierpliwość. Od najbliższego piątku zapisy na udział w Mszach Św. niedzielnych, poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii (www.parafia.intarnet.pl). Nie ma zapisów na Msze Św. w ciągu tygodnia.

• Komunia św. na rękę jest udzielana w nawie bocznej przed ołtarzem NSPJ. Dziękujemy za zakładanie maseczek, zachowywanie środków ostrożności.

• Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z naszego sąsiedztwa, które być może potrzebują pomocy. Bardzo prosimy aby w jakichkolwiek problemach komunikować się dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną pomocy. Bóg zapłać.

• Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary na remont dachu. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• Bardzo dziękujemy za prace pielęgnacyjne na kalwarii, prace przy grocie i stodole. Bóg zapłać.

• Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

• Wszystkim na cały tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. +Mieczysław Karaśkiewicz, lat 88, +Kacper Wardzała, lat 21. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.